• Informacje na temat:

  polska tarcza

Artykuły na temat: polska tarcza
 • Brembo zainwestuje w Dąbrowie Górniczej dalsze 240 mln zł

  ...zł, 28 miejsc pracy). W lutym poinformowano, że firmy Lear Corporation w Tychach, Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska w Dąbrowie Górniczej oraz spółka Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczęśniak...

 • Donald Trump powróci z tarczą?

  Trump nie daje za wygraną. Republikanie w najbliższych dniach mają przedstawić nowy projekt reformy systemu opieki zdrowia. Jeśli tym razem uda się znieść Obamacare, będzie to bardzo pozytywny bodziec dla rynków.

 • ​Jak pracodawca może walczyć z "lewymi" zwolnieniami lekarskimi?

  ...zgłosić się do terenowej jednostki ZUS. Kontrola w zakresie formalnym  Jak podkreśla Dorota Olczak, ekspertka w dziedzinie optymalizacji składki na ubezpieczenia społeczne w firmie Inventage Polska(...) ubezpieczenia społeczne (w szczególności składek na ubezpieczenia wypadkowe). Współtwórca projektu "Tarcza", zapewniającego ochronę przedsiębiorstw przed niekorzystnymi skutkami kontroli. Ekspert w temacie...

 • Polski czołg? Czcze gadanie i mrzonki

  W PRL był taki czas, w latach 70., w którym Polska była - wedle rządzących - ósmą potęgą gospodarczą świata. Jak wiadomo, można mówić, że maluch jest szybszy od ferrari, ale to nie ma większego wpływu na rzeczywistość.

 • Bunt służby więziennej? Mamy trzy środki przymusu bezpośredniego: proszę, bardzo proszę i błagam

  Wyjątkowo nie chodzi im o podwyżki. Trochę też, ale zdają sobie sprawę, że domaganie się ich przy zwiększającej się liczbie wakatów, to zaciskanie sobie pętli na szyi - najstarsi i doświadczeni funkcjonariusze czekają na nie, by odejść ze służby z większą emeryturą. A głównym problemem Służby Więziennej jest brak rąk do pracy.

 • Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł

  18 kwietnia 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę "Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S. Skrzypka" o nominale 10 zł.

 • Kodeks Etyki Lekarskiej to mieszanina frazesów

  ...w tym klasycznym casusie bioetyki, że często kryteria medyczne nie są wystarczające bądź mają pozamedyczny komponent. Trzeba całkowitej indolencji bioetycznej, żeby w konfrontacji z tak bolesnym(...) skuteczności z udziałem osób zdolnych do wyrażenia zgody". Co to znaczy "brak możliwości"? Czy jeśli do danego badania nie znalazło się wystarczającej liczby chętnych, godzących się wziąć w nim udział, to...

 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • W pewnych okolicznościach fundacja - zarówno ta założona w Polsce, jak i w dowolnym niemal raju podatkowym - może stanowić bardzo korzystną podatkowo formułę prowadzenia działalności. Może być też tarczą chroniącą majątek przed wierzycielami oraz narzędziem planowania sukcesji majątkowej.

 • Polonia Warszawa na monetach NBP - nowa seria, nowy nominał

  18 listopada 2011 r. Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety upamiętniające klub piłkarski Polonia Warszawa, o nominałach 5 i 2 zł.