• Informacje na temat:

  polska zasoby energetyczne

Artykuły na temat: polska zasoby energetyczne
 • Wielka firma szuka w Polsce 800 pracowników

  ...i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydroinżynieryjnej.  Pracowników regularnie poszukuje też Skanska...

 • Polityka Surowcowa Państwa - Polska ma wielkie zasoby

  Wczoraj w Ministerstwie Środowiska został zaprezentowany raport "Polityka Surowcowa Państwa - rozwój bogactwa regionów". Zdaniem Głównego Geologa Kraju, żadne państwo w Europie nie może pochwalić się takimi zasobami surowcowymi jak Polska - mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek.

 • Australijczycy dadzą wschodniej Polsce 2000 nowych miejsc pracy

  ...okołogórniczych obejmą nowe, nieistniejące wcześniej miejsca pracy. Polska może znów być eksporterem węgla Założeniem w procesie inwestycyjnym PD Co jest stworzenie kopalni w oparciu o niskie koszty(...) Resource Estimate). Zasoby wielkości ok. 680 milionów ton znajdują się w granicach 3 głównych pokładów węgla:  391, 379 i  382. Pokład 391 posiada największe zasoby węgla na całym terenie objętym...

 • Polska ma ograniczone zasoby wodne

  Na tle innych państw Europy polskie gospodarstwa domowe zużywają stosunkowo niewiele wody. Aż 70 proc. krajowego poboru wykorzystuje jednak przemysł, w szczególności energetyka i górnictwo. Ponieważ Polska ma ograniczone zasoby wodne, konieczne jest prowadzenie racjonalnej gospodarki w tym zakresie.

 • 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni globalna firma DNV GL

  ​Ok. 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni firma DNV GL dostarczająca usługi klasyfikacji i certyfikacji systemów zarządzania. Firma ogłosiła rozszerzenie swojej działalności i otwarcie Globalnego Centrum Usług Wspólnych w Gdyni, do którego poszukuje pracowników.

 • Po 1 października duże firmy będą miały obowiązek wykonania audytów energetycznych. Obniży to ich wydatki na energię

  Efektywność energetyczna wciąż nie jest mocną stroną krajowych przedsiębiorstw. Po 1 października duże podmioty będą miały obowiązek wykonania audytów energetycznych. Oszczędności w tym zakresie może osiągnąć każda firma. Zmiana nawyków i regulacja układów urządzeń pozwalają zachować około 10 proc. energii. Zyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na inwestycje lub obniżkę ceny.

 • ​Płace w górnictwie węgla w grudniu wzrosły o 37,3 proc. rok do roku

  ...spadać. Program zakłada, że zawarte w nim prognozy zapotrzebowania na węgiel będą co roku weryfikowane i aktualizowane. Z dokumentu wynika, iż zasoby bilansowe wszystkich krajowych złóż węgla kamiennego według stanu na koniec grudnia 2016 r. wynosiły 58,6 mld ton. Zasoby złóż zagospodarowanych stanowiły 37,9 proc. zasobów bilansowych i wynosiły 22,2 mld ton. Wielkość bilansowych zasobów węgla...

 • W Polsce wciąż odkrywamy nowe zasoby gazu

  Przy dzisiejszym poziomie wydobycia polskie złoża gazu ziemnego wystarczą nam jeszcze na 25 lat. Tak samo było... 15 lat temu. Dzięki nowym odkryciom za 15 lat sytuacja może być podobna. Sprawdziliśmy, gdzie w Polsce szuka się dziś ropy i gazu, jak się to robi i czy mamy jeszcze szansę na wielkie odkrycia.

 • Polacy, co wy robicie!

  ...dwóch lat, najwięcej jest firm z branży energetycznej (33 proc.). Wśród firm, które sądzą, że problem ich nie dotyczy, najwięcej jest (28 proc.) firm handlowych i usługowych . Obok braku(...) także polska gospodarka, rola kapitału ludzkiego będzie większa i większe poczucie satysfakcji z pracy, a z czasem znacząco większe będą wynagrodzenia. Jeśli jeszcze pojawią się warunki do modernizacji...

 • Przyszłość krajowej energetyki: Gaz z USA, a węgiel i łupki z Polski

  - Mamy duże zasoby gazu w łupkach, tylko że znajduje się on na znacznie większych głębokościach niż w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak technologia tanieje i nie jest poza moją wyobraźnią, że wrócimy do tego tematu za kilka lat - mówi podczas wizyty na Harvard Kennedy School w Bostonie Mateusz Morawiecki, wicepremier w rządzie Beaty Szydło.