• Informacje na temat:

  polska zbroi się

Artykuły na temat: polska zbroi się
 • Nie tylko wybierając się za granicę, musimy pamiętać o wykupieniu polisy. Sprawdź, jaka przyda Ci się na urlopie, a jaka na co dzień.

 • Pracownik ze Wschodu pilnie poszukiwany. Cudzoziemiec zapewnia jakość pracy

  ...stanowiskach menedżerskich lub specjalistycznych. Obecnie coraz częściej spotyka się ich także na niskich, wymagających ciężkiej pracy stanowiskach - wyjaśnia Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds(...) mniejszego zainteresowania Polaków pracą fizyczną oraz ich rosnących oczekiwań płacowych. Z podobnym problemem boryka się sektor handlowy, znany wśród polskich pracowników z niskich zarobków...

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Raport SIPRI: Świat znowu się zbroi

  Globalny handel bronią osiągnął w minionych 5 latach poziom najwyższy od czasów zimnej wojny. Największymi eksporterami broni są USA i Rosja, importerami Indie i państwa Bliskiego Wschodu.

 • Wizja brexitu spowodowała, że Brytyjczycy ściągają substancje czynne z Azji i gotowe produkty z Europy. Może to być niebezpieczne dla polskich pacjentów i kosztowne dla naszych producentów.

 • Budowlany wyścig zbrojeń

  Ledwo budownictwu udało się wyjść z dołka, a już zakłady prefabrykacji zbrojeń dotarły do granic swych możliwości produkcyjnych. I to nie koniec zmartwień...

 • Zbrojenia pomogą polskiej gospodarce?

  Nowe okręty podwodne wyposażone w pociski manewrujące wraz z pociskami JASSM w samolotach F-16 i rakietami ziemia-ziemia Homar zmienią potencjał polskiego wojska. Także przekazanie technologii wraz ze sprzętem kupowanym za granicą polskim zakładom przemysłu obronnego poprawi możliwości militarne kraju, a do tego wpłynie korzystnie na gospodarkę.

 • Dzisiaj kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej na którym prawdopodobnie pierwszy raz od roku zapadła decyzja o podwyżce stóp procentowych w największej gospodarce na świecie. Dolar amerykański w pełni wycenia ten ruch, gdyż dane z gospodarki oraz oczekiwania, co do przyszłości nie były tak dobre od wielu miesięcy. Co zrobi Rezerwa Federalna podczas dzisiejszej decyzji i w jaki sposób

 • Siedziba legendarnej Fabryki Broni w Radomiu "idzie pod młotek". Prawie stuletni obiekt należy do Skarbu Państwa. Przed wojną firma słynęła m.in. z produkcji pistoletów VIS i rowerów.

 • Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie wyprodukować 90 proc. sprzętu potrzebnego naszej armii - przekonują eksperci. Jest o co walczyć - wartość wojskowych zamówień liczona jest w miliardach złotych.