• Informacje na temat:

  polska zegluga

Artykuły na temat: polska zegluga
 • Płace w PŻM zagrożone. Komisarz i związki zawodowe o planie naprawczym

  .... Polska Żegluga Morska to największy polski armator. Zatrudnia około 2,5 tysiąca pracowników. Przedsiębiorstwo powstało w 1951 roku.

 • Malwersacje w jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Polska Żegluga Morska. Jej pracownicy kupili - posługując się firmowymi kartami kredytowymi - biżuterię za 100 tysięcy dolarów, cygara za 40 tysięcy dolarów i ekskluzywną damską bieliznę. Wydatki zostały wykryte po jednej z kontroli prowadzonew grupie.

 • Kto skontroluje niebo?

  W Polsce trwa wdrażanie nowoczesnego systemu kontroli lotów, który ma znacząco zwiększyć przepustowość polskiego nieba. Pojawiają się jednak obawy, czy wystarczy kontrolerów do obsługi kolejnych lotów - informuje "Dziennik Polski".

 • Statkiem z Krakowa do Wiednia: Gra o połączenie zlewisk Bałtyku i Morza Czarnego

  Odbudowa żeglugi śródlądowej ma być priorytetem dla nowo powołanego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Polska ma się włączyć w gigantyczny projekt drogi wodnej Dunaj-Odra-Łaba, forsowany przez czeskiego prezydenta Miloša Zemana. Na przeszkodzie mogą stanąć austriaccy ekolodzy, czeska opozycja i czesko-słowackie spory.

 • Gospodarka morska potrzebuje pracowników

  Gospodarka morska potrzebuje pracowników. - Wszystkie zawody związane z tym sektorem na Pomorzu od lat są deficytowe i ten deficyt się pogłębia- oceniła dyrektor WUP w Gdańsku. Tylko stocznia Crist każdego roku musi zatrudnić 100-150 osób.

 • Polska Żegluga Bałtycka nie będzie prywatyzowana. Szef resortu skarbu odstąpił od negocjacji w sprawie kupna większości akcji PŻB - poinformowało we wtorek ministerstwo skarbu.

 • Polska pod względem liczby zawodów regulowanych jest rekordzistką w Europie, ograniczając dostęp do 380 z nich. Niesie to za sobą wiele negatywnych skutków gospodarczo-społecznych - tak uwolnienie zawodów tłumaczy Ministerstwo Sprawiedliwości. Wśród tych skutków Ministerstwo wymienia niższy poziom zatrudnienia w sektorach objętych regulacją, a tym samym wyższy poziom bezrobocia w grupach...

 • Powstanie Polska Grupa Promowa

  Pod egidą Ministerstwa Skarbu Państwa powstanie Polska Grupa Promowa (PGP). Tworzyć ją będą Polska Żegluga Bałtycka oraz Unity Line - marka przewozowa należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej. List intencyjny dotyczący powołania PGP w Szczecinie podpisali przedstawiciele władz obu firm oraz Polskich Inwestycji Rozwojowych.

 • Kolejne zawody do uwolnienia

  ...w zależności od wejścia w życie nowych przepisów. Uzasadniając operację deregulacyjną resort sprawiedliwości powołuje się na dane, według których Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Europie pod...

 • Gróbarczyk: Stocznię Szczecińską przejął fundusz Mars za 100 mln zł

  Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars - poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.