• Informacje na temat:

  polski cukier dywidenda

Artykuły na temat: polski cukier dywidenda
 • Polski cukier w polskie ręce. Po ile?

  Minister skarbu spotkał się w cukrowni Krasnystaw z grupą plantatorów buraków i pracowników cukrowni. Zapewnił ich o swojej determinacji w doprowadzeniu do końca prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

 • Nowy pomysł dla Krajowej Spółki Cukrowej

  Od kilku lat Skarb Państwa nie podejmuje decyzji w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Zgonie z ustawą, powinna ona trafić do plantatorów i pracowników cukrowni. Teraz jest pomysł na włączenie KSC do holdingu spożywczego - zapowiedział PAP dyrektor KZPBC Kazimierz Kobza.

 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej budzi emocje

  Nadal trwają rozmowy pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa a uprawnionymi w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej- poinformowało MSP.

 • Polska po 1989 r. doświadczyła katastrofy przemysłowej. Czy możemy odbudować nasz potencjał?

  Nasz kraj po 1989 roku doświadczył jednej z najgłębszych deindustrializacji w powojennej historii Europy. W Polsce mieliśmy do czynienia nawet nie tyle z deindustrializacją, ile wręcz z katastrofą przemysłową - mówi w wywiadzie dr Paweł Soroka z Polskiego Lobby Przemysłowego.

 • Centralna ścieżka projekcji NBP zakłada inflację bazową w 2018 r. na poziomie 1,6 proc.

  Centralna ścieżka projekcji NBP zakłada inflację bazową - po wyłączeniu cen żywności i energii - w 2018 r. na poziomie 1,6 proc., w 2019 r. na poziomie 2,6 proc., w 2020 r. na poziomie 3,0 proc.

 • Protest plantatorów i pracowników cukrowni

  Około 400 plantatorów buraków cukrowych i pracowników pikietowało przed Cukrownią Malbork (Pomorskie), należącą do Krajowej Spółki Cukrowej. Domagali się wznowienia prywatyzacji spółki; proces ten zamknął w kwietniu resort skarbu.

 • Wawel jest wiodącym producentem wyrobów cukierniczych w Polsce. Dominujące pozycje w sprzedaży spółki zajmują: czekolada nadziewana (36,6% sprzedaży w 2005 roku), cukierki w czekoladzie (24,2%), karmelki (13,5%) oraz czekolada pełna (12,4%). Spośród wyżej wymienionych grup wyrobów do najlepiej sprzedających się asortymentów należą: czekoladki "Kasztanki", "Malaga", "Tiki taki", cukierki

 • Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Krajowej Spółki Cukrowej, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji imiennych serii od B do O - podała Komisja w poniedziałkowym komunikacie.

 • Prospekt emisyjny Krajowej Spółki Cukrowej trafi do KNF

  Ministerstwo Skarbu złoży w czwartek do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny Krajowej Spółki Cukrowej - powiedział PAP w środę wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

 • W pierwszym półroczu 2013 roku Grupa Kofola (GPW: KFL) wypracowała zysk netto z działalności kontynuowanej w wysokości 13,3 mln złotych, co stanowi 96 proc. wyniku wypracowanego przed rokiem, pomimo dużo gorszego wyniku osiągniętego w pierwszym kwartale br.