• Informacje na temat:

  polski prąd

Artykuły na temat: polski prąd
 • Polska bezrobotna

  .... Statystyczne sukcesy Nie pierwszy raz polskie władze zachłystują się spadkiem bezrobocia. Trzy miesiące temu - w sierpniu - również komunikowano sukces w walce z bezrobociem, wskazując na statystki. Mieliśmy(...) z osiąganych wyników w zakresie poszukiwania miejsc pracy. To rzekomo zaczyna procentować. W jego ocenie wyraźnie daje się już zauważyć we wszystkich województwach, że polskie urzędy pracy pozyskują coraz...

 • Jest możliwość, ale na razie nie ma potrzeby. Mamy umowę z Ukrainą pozwalającą na sprowadzanie energii od wschodnich sąsiadów - mówi członek zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Cezary Szwed.

 • 6750 osób na bruk, bo prąd był... zbyt tani

  ...(dystrybucja i indywidualna sprzedaż energii elektrycznej, gazu i wody w kontynentalnej Europie; RWE Energy jest też większościowym udziałowcem polskiej spółki RWE Polska); RWE Supply & Trading (handel...

 • Ministerstwo Energetyki szykuje nam wyższe rachunki za prąd

  Nowe rozwiązania dotyczące rynku mocy, proponowane przez resort energetyki, spowodują wzrost rachunków za prąd; koszty te są jednak warte poniesienia, bo inaczej nie uda się zapewnić bezpieczeństwa energetycznego przy wykorzystaniu krajowej energetyki - mówi PAP Wojciech Jakóbik.

 • "Dziennik Polski": Na "państwowym" pensje rosną, u prywatnych maleją

  W czerwcu zatrudnieni w sektorze publicznym zarabiali o jedną czwartą więcej niż pracownicy firm prywatnych. Dobrze jest zwłaszcza górnikom i urzędnikom - donosi "Dziennik Polski".

 • Rewolucja na rynku energii: Rachunki za prąd będą wyższe

  Unia Europejska szykuje rewolucję na rynku energii. I wbrew zapewnieniom, że najlepiej wyjdą na niej konsumenci, czekać nas mogą wyższe rachunki za prąd.

 • ...– Miły kobiecy głos w słuchawce zapytał tatę, czy chciałby płacić niższe rachunki za prąd. Tak cwani przedsiębiorcy robią seniorom wodę z mózgu – mówi Dorota Kozłowska.

 • Prąd w okazyjnej cenie tylko na papierze

  Tańsze grzanie w nocy pomoże w walce ze smogiem? Zdaniem ekspertów to mrzonki. Z ich wyliczeń wynika, że mieszkańcy jeszcze do nowej antysmogowej taryfy dopłacą.- Z całą pewnością użytkownicy ogrzewający swoje mieszkania za pomocą taryfy G12, G12w oraz G13 nie mogą liczyć na takie obniżki.

 • Pan Janusz nabył lokal, w którym otworzył działalność usługową. Nie było w nim instalacji grzewczych i gazowych. Na własny koszt zrobił instalację elektryczną (z oddzielnym niż cały budynek podłączeniem prądu). Tymczasem wspólnota, która zarządza tą nieruchomością, obciąża pana Janusza opłatami za remont klatki schodowej, prąd zużywany na klatce schodowej oraz wszelkimi naprawami czy przeglądami...

 • Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą spółki Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO).

  Ponad 10 mln zł kary nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Polski Prąd i Gaz - poinformował w poniedziałek Urząd. Według UOKiK spółka naruszała interesy konsumentów; jej przedstawiciele m.in. podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu.