• Informacje na temat:

  polski wojsko

Artykuły na temat: polski wojsko
 • ​Polski pracownik kontra robot. Czy powinniśmy się bać automatyzacji pracy?

  ..., a tym samym na ich zniknięcie z rynku pracy. Jak wynika z badań, 20 zawodów, którym w ciągu najbliższych 20 lat mechanizacja może zaszkodzić najmocniej, stanowi prawie jedną trzecią całego polskiego(...) niezmienne - ciągły niedobór specjalistów w sektorze IT, który sięga na polskim rynku nawet 30 proc.. To oni są niezbędni do procesów automatyzowania przestrzeni zawodowych, a obszarów do działania nie...

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • Już 50 Polaków chętnych do służby w niemieckiej policji

  Wielkim echem musiał w Polsce odbić się artykuł, jaki przed 5 tygodniami zamieścił portal "Maerkische Oderzeitung", a który omówił na swojej polskiej stronie portal Deutsche Welle.

 • Dziewięć firm chce sprzedać wojsku samoloty do przewozu VIP-ów

  Dziewięć firm chce dostarczyć dwa małe samoloty do przewozu najważniejszych osób w Polsce - poinformował w piątek Inspektorat Uzbrojenia.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...do mieszkań na masową skalę zaczęła trafiać w 1960 r. Telefon komórkowy to był - jak wiele innych - wynalazek przeznaczony do użytku przez wojsko - 1943 r. Zaczął się upowszechniać w 1990 r. Albo(...) wyższego rzędu. Szef Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber nie wyklucza, że wróci, na nową, niespotykaną wcześniej skalę, zawód kaowca znanego z filmu "Rejs", tylko takiego ogólnospołecznego...

 • Wydatki na wojsko mają coraz mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy

  Sytuacja gospodarcza i pozostające na niezmiennym poziomie budżety państw na obronność powodują, że gospodarka światowa coraz bardziej uniezależnia się od rozwoju sektora wojskowego. Wydatki 50 państw-liderów w dziedzinie obronności będą wynosić około 1,6 bln dolarów do 2020 roku.

 • Aż 9 chętnych na jedno miejsce

  Przenoszenie jednostek, zaskakujące dymisje i plotki o mniej korzystnych regulacjach emerytalnych, zwiększyły wśród wojskowych grono niezadowolonych - ujawnia "Polska The Times".

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Lekarze pójdą w kamasze?

  Dr Jacek Lorkowski ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie otrzymał wczoraj kartę powołania do wojska. Ma stawić się w jednostce dzisiaj w południe - pisze "Dziennik Polski".

 • Pomysł na tanie mieszkania - zamieszkaj w dawnej bazie wojskowej

  Ceny nieruchomości osiągnęły w Polsce poziomy, które stały się realną przeszkodą dla mniej zamożnych obywateli poszukujących własnego lokum. Istnieje jednak szereg rozwiązań, by za relatywnie niewielkie pieniądze stać się właścicielem nieruchomości. Pomysłem, na który można zwrócić uwagę jest zakup mieszkań w miejscowościach opuszczonych przez wojsko.