• Informacje na temat:

  polskie auta elektryczne

Artykuły na temat: polskie auta elektryczne
 • Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  ...​1,7 miliarda euro - tyle w ubiegłym roku wyniosły nakłady inwestycyjne w projektach realizowanych przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jednym z liderów inwestycji zagranicznych była branża motoryzacyjna. W Polsce zostały ulokowane fabryki takich międzynarodowych koncernów jak Daimler, Volkswagen czy Toyota. Znajdzie w nich pracę kilka tysięcy osób.

 • Polskie auto elektryczne powinno kosztować 60 tys. zł

  Idealne miejskie auto elektryczne, według polskich kierowców, powinno być co najmniej czteroosobowe i kosztować 60 tys. zł - wynika z przedstawionego w tym tygodniu badania Kantar TNS przeprowadzonego na zlecenie spółki ElectroMobility Poland.

 • Polski pracodawca płaci gorzej, ale mniej wymaga

  ...mniejsze - widoczne są też na niższych stanowiskach. Np. pensja technika laboranta w polskiej firmie to prawie 3,5 tys. zł, gdy w zagranicznej przekracza 3,8 tys. zł. Z kolei 200 - 300 zł to różnica(...) - informuje Rafał Krzesak, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w firmie. Dlaczego firmy zagraniczne płacą lepiej niż polskie, choć działają w identycznych warunkach rynkowych? Zdaniem specjalistów nie ma na to...

 • - Po wejściu w życie ustawy o elektromobilności samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy - zapewniał w środę podczas targów elektromobilności wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że ułatwień doczeka się również carsharing oparty o samochody elektryczne.

 • Samochody elektryczne rozgrzewają inwestorów

  - Spółka ElectroMobility Poland w poniedziałek zaprezentowała 66 projektów, które spełniły wymogi formalne w konkursie na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Pięciu zwycięzców konkursu ma zostać wyłonionych we wrześniu.

 • Rząd wyda miliard złotych na polskie e-auto

  Rząd rozważa dokapitalizowanie spółki, która ma opracować koncepcję polskiego samochodu elektrycznego. Na razie nie ma biznesplanu, ale w budżecie państwa są pieniądze. Docelowo Ministerstwo Energii chce, aby do EMP trafił miliard złotych z budżetu państwa.

 • Kiedy będziemy jeździć elektrycznymi samochodami?

  Polska stawia na elektromobilność. W najbliższych latach należy się spodziewać boomu na rynku pojazdów elektrycznych?

 • Idziemy z prądem

  Według planów resortów rozwoju i energii za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych, a produkcja autobusów o napędzie elektrycznym stanie się polską wizytówką w biznesowej ekstraklasie.

 • Przyszłość auta elektrycznego w Polsce pod znakiem zapytania

  Przyszłość aut elektrycznych w Polsce pod 4 znakami zapytania. Zdaniem ekspertów z EFL, odpowiedzi warto szukać w ekorozwiniętych gospodarkach świata. Zdaniem analityków, co czwarty Polak byłby skłonny zapłacić za samochód elektryczny do 10 proc. więcej niż za auto z silnikiem spalinowym.

 • Baterie do aut elektrycznych to największy problem

  Liczba samochodów elektrycznych na ulicach rośnie. Zdaniem ekspertów obecnie samonagrzewające się baterie do aut elektrycznych to największy problem w branży.