• Informacje na temat:

  polskie banki

Artykuły na temat: polskie banki
 • Banki i firmy sprawdzą niekaralność pracownika

  Banki będą mogły żądać od pracowników informacji o tym, czy nie byli skazani. Inne firmy pozyskają ją, jeśli zgodzi się na to podwładny lub kandydat do zatrudnienia.

 • Konsolidacja polskich banków

  Mimo że konsolidacja sektora bankowego w Polsce trwa od kilkunastu lat, polskie banki czekają jeszcze zmiany własnościowe. W ocenie analityków, działające w Polsce banki podzielą rynek między siebie.

 • 1. W sytuacji, gdy bank odrzuci Twoją reklamację, odwołaj się w ciągu 30 dni, korzystając z pomocy rzecznika klienta, działającego...

 • Polskie banki już nie błyszczą w regionie

  Najbezpieczniejszy w Europie, najbardziej stabilny i jeden z najbardziej zyskownych - tak o polskim sektorze bankowym mówiono jeszcze kilka lat temu. Dziś widać wyraźnie, że polskie banki opuszczają europejską pierwszą ligę.

 • Polskie IT kwitnie, ale potrzebuje obcokrajowców

  Polskie usługi IT przeżywają swoje pięć minut. Zagraniczni inwestorzy wskazują nasz kraj jako jedną z pięciu najlepszych lokalizacji pod inwestycje. Rozwijają się międzynarodowe centra technologiczne i polskie firmy. Przyciągają coraz bardziej zaawansowane projekty. Tymczasem nie rośnie dostępność krajowych specjalistów. Sytuację ratują obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do nas z Ukrainy, Rosji...

 • Skok na banki

  W otwartej bankowości chodzi o pieniądze. Przede wszystkim o te, które banki mogłyby stracić, gdyby odwróciły się plecami do zmian technologicznych. Ale chodzi także o te pieniądze, które banki dopiero mogłyby zarobić, oferując nowe usługi. I te, i te to potencjalny łup dla firm technologicznych, które marzą o sprowadzeniu banków do roli księgowych.

 • Zarabiamy z mężem średnią krajową i znaczna część naszych dochodów idzie na spłatę kredytu mieszkaniowego. Ale jesteśmy oszczędni, i z każdego miesiąca coś udaje się odłożyć. Jednak mój mąż jest zwolennikiem odkładania w skarpetę! Śmieje się ze mnie, że szukam nowości na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego. Twierdzi, że to zajęcie dla biznesmena, a nie szarego człowieka... Anna...

 • Przetasowania wśród banków nad Wisłą!

  Lawina przejęć w polskim sektorze bankowym spowodowała, że banków ubywa. Na razie nie oznacza to jednak wcale, że stracą na tym klienci. Przeciwnie, konkurencja pomiędzy największymi graczami może się zaostrzyć.

 • Nowy projekt ustawy o pomocy dla frankowiczów zakłada jedynie, że banki mają dojść do porozumienia z kredytobiorcami w sprawie przewalutowania. Nie mówi za to, na jakich zasadach ma się to odbyć. Może w przyszłości zostanie to uregulowane przepisami. Według projektu banki mają nam zwrócić część opłat wynikających ze spreadu. Spread jest to różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży waluty, jaką...

 • Polskie banki w obcych rękach

  - Banki w Polsce trzeba udomowić, by jak najwięcej z nich było kontrolowanych przez nasz kapitał - uważa Stefan Kawalec, były wiceminister finansów, na którego powołuje się "Gazeta Polska Codziennie".