• Informacje na temat:

  polskie filmy 2012

Artykuły na temat: polskie filmy 2012
 • Adam Hlebowicz został odwołany ze stanowiska dyrektora-redaktora naczelnego Programu 3 Polskiego Radia; nowym szefem radiowej Trójki został Wiktor Świetlik. Zastępcą szefa Trójki w miejsce Szymona Sławińskiego został Wojciech Surmacz.

 • Wojna o jaja z chowu klatkowego

  Blisko 90 proc. wszystkich jaj w Polsce pochodzi z chowu klatkowego. Zdaniem ekspertów ta forma chowu, nie zapewnia kurom odpowiednich warunków. Niestety, właśnie te jajka dominują na półkach sklepowych naszego handlu.

 • Polskie filmy motorem kin

  Kinowy boom trwa, więc operatorzy myślą o budowie kolejnych sal. W pierwszym półroczu 2008 r. wpływy ze sprzedaży biletów wzrosły o 12 proc., do 272 mln zł.

 • Polskie kino dla Polaków

  Przez ostatnie kwartały polskie filmy notowały świetne wyniki. Sprzedaż kinowych biletów pociągnęły obrazy "Jesteś Bogiem" i "W ciemności" - informuje "Puls Biznesu".

 • "Puls Biznesu": Zima dopiekła kinom

  Hitem w pierwszym kwartale były polskie filmy, ale to nie powstrzymało spadku frekwencji w kinach - informuje "Puls Biznesu".

 • PIT 2012: Jak rozliczyć dochody z zagranicy?

  Co to jest rezydencja podatkowa? Jak wygląda metoda unikania podwójnego opodatkowania? Gościem CZATerii był Waldemar Knap, kierownik Zespołu Podatku Dochodowego od Osób Prawnych ECDDP, który radził jak prawidłowo uwzględnić dochody z pracy za granicą w zeznaniu rocznym PIT. Poniżej zapis z rozmowy.

 • W połowie kwietnia startuje TVP Rozrywka, w dalszej kolejności TVP Dokument i kanał dla dzieci

  TVP Rozrywka gotowa do startu. Za tydzień na multipleksie naziemnym będzie można odbierać nowy kanał tematyczny telewizji publicznej, który będzie emitował programy satyryczne, kabaretowe, festiwale i widowiska telewizyjne oraz koncerty i filmy komediowe. Trwają również przygotowania do uruchomienia TVP Dokument, natomiast na nowy kanał dla dzieci i młodzieży złożony został wniosek o koncesję

 • TVP liczy na 1,3 mld zł rocznie z opłaty audiowizualnej

  TVP liczy na 1,3 mld zł rocznie z opłaty audiowizualnej. To zapewniłoby spółce stabilne finansowanie, a na antenach pojawiłoby się m.in. więcej audycji kulturalnych - wynika z informacji przedstawionej w środę sejmowej komisji przez prezesa Juliusza Brauna.