• Informacje na temat:

  polskie kluby piłkarskie

Artykuły na temat: polskie kluby piłkarskie
 • Polskie Kluby Piłkarskie - Legia Warszawa

  Dziś 4 kwietnia 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu srebrną monetę o nominale 5 zł z serii "Polskie kluby piłkarskie" - Legia Warszawa. Na rewersie monety został przedstawiony Stanisław Mielech (1894-1962), m.in. współzałożyciel klubu i pomysłodawca nazwy Legia, oraz herb klubu Legia Warszawa.

 • Polskie kluby piłkarskie uzyskały z letnich transferów ponad 10 mln euro, a wydały na nie ponad 4,5 mln euro

  Na piłkarskim rynku jest okazja do transferów. Przez cały luty klubom wolno sprzedawać i kupować piłkarzy. Podczas poprzedniego, tzw. letniego okna transferowego, w lipcu i sierpniu, sprzedano zawodników za 10,3 mln euro, a kupiono za 4,6 mln euro - wynika z raportu "Rynek transferów piłkarskich w Polsce" firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.

 • PZPN robi porządek na rynku akademii piłkarskich. Część małych nie wytrzyma?

  PZPN robi porządek na rynku akademii piłkarskich. Część branży przewiduje, że nowy program certyfikacji wykluczy z obiegu małe podmioty. Nie spełnią one wysokich oczekiwań i przez to stracą zaufanie rodziców oraz zawodników.

 • Sponsor sportu poszukiwany

  Kluby i związki sportowe liczą na finansowe wsparcie spółek Skarbu Państwa. Ale biznes wciąż nie docenia ich promocyjnego potencjału.

 • Kluby ekstraklasy w 2013 r. osiągnęły 459 mln przychodów, przy tylko 50 mln zł straty. Coraz lepsze wyniki finansowe wynikają nie tylko ze wzrostu popularności piłki nożnej transmitowanej w telewizji, lecz także większego bezpieczeństwa na stadionach. Najbogatszym klubem jest Legia Warszawa, która dystansuje pod względem przychodów Lecha Poznań (114 mln zł wobec 65,24 mln zł). Pomimo

 • Sportowe inwestycje polskich milionerów

  Sport przyciąga milionerów. Nie tylko na trybuny. Wielu polskich krezusów zdecydowało się zainwestować w kluby piłkarskie. Nie tylko je sponsorują, ale są również ich właścicielami. Choć nie zawsze wychodzi im to na dobre... Oto niektórzy z nich.

 • Rozkręca się transferowa karuzela w Ekstraklasie

  Rynek transferów piłkarskich w Polsce mocno rośnie. W ostatnim sezonie kluby Ekstraklasy wydały na nowych zawodników najwięcej od czterech lat - wynika z trzeciej edycji raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton "Rynek transferów piłkarskich w Polsce".

 • Przychody klubów Ekstraklasy wynoszą 375 mln zł

  W polskich klubach piłkarskich poprawia się stosunek wypłacanych wynagrodzeń do osiąganych przychodów. Legia liderem rankingu najwyższych przychodów, Lech i Wisła z najbardziej zrównoważonymi przychodami.

 • Czy Bundesliga poprawi oglądalność Eleven Sports?

  Eleven Sports kontynuuje agresywną walkę o licencje sportowe. Nadawcy udało się bowiem ostatnio pozyskać licencję na Bundesligę i Bundesligę 2. Dotychczas najważniejszą niemiecką ligę piłkarską na terytorium Polski pokazywał Eurosport. Od sierpnia to się zmieni i zmienić mogą się też wyniki oglądalności kanałów Eleven. Bundesliga to bowiem wiele polskich gwiazd - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek czy Jakub Błaszczykowski. Czy to pomoże nadawcy w zrealizowaniu ambicji? Nie od dziś mówi się,...

 • Już od najbliższego sezonu w życie wchodzą zmiany dotyczące obcokrajowców grających w piłkarskiej ekstraklasie. Na boisku będzie mogło przebywać maksymalnie trzech zawodników spoza Unii Europejskiej, a w sezonie 2016/2017 już tylko dwóch. To może sprawić, że w klubach zostanie więcej pieniędzy, bo bilans zakupów i sprzedaży zagranicznych zawodników w ostatnich 5 latach to 2,3 mln euro na minusie.