• Informacje na temat:

  polskie leopardy 2 a5

Artykuły na temat: polskie leopardy 2 a5
 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • W MON eksploduje worek z prezentami. Resort wyda ponad 5 mld zł na nowe uzbrojenie

  W najbliższych tygodniach resort obrony podpisze umowy na zakup uzbrojenia wartego co najmniej pięć miliardów złotych.

 • Pięciu prezesów w trzy lata? Tak się żyje w PGZ

  Wiceminister obrony i wiceszef resortu rozwoju dostali w grupie fotele prezesów. Idzie kolejna fala politycznych nominatów. A problemów przybywa. PGZ zrzesza kilkadziesiąt spółek, których łączne przychody w ubiegłym roku wynosiły prawie 5 mld zł, a skonsolidowana strata w 2017 r. - ponad 100 mln zł.

 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program "Mieszkanie plus" przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

 • PKP CARGO przewiezie dla Wojska Polskiego 119 czołgów typu Leopard 2A4 oraz Leopard 2A5. To kolejna - po m.in. transporcie Pendolino dla PKP Intercity czy tzw. długiej szyny dla Grupy ArcelorMittal przesyłka nadzwyczajna realizowana przez PKP CARGO. Pierwsza partia - około 50 czołgów - w kilku transportach zostanie dostarczona do polskiej armii jeszcze w tym roku.

 • Dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej? Kluczowe pytanie kampanii medialnej Polski Wschodniej

  Rusza kampania promocyjna Polski Wschodniej. Makroregion Polska Wschodnia, obejmujący 5 województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, to nowe, atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnych inwestorów, tereny położone w Unii Europejskiej.