• Informacje na temat:

  polskie normy

Artykuły na temat: polskie normy
 • Toksyczne miejsca pracy. Mobbing w polskich firmach to codzienność

  .... Zamiast kariery w polskiej administracji wybrała bezpłatny wolontariat w Indiach. Wystarczyło ledwie kilka miesięcy pracy w magazynie dla kobiet, by wielokrotnie nagradzana, nominowana do nagrody Grand(...), jak nie zrobić sobie krzywdy przy urządzeniach. Raportowane jest, czy mają dobre biurka, ale już tego, w jakim są stanie psychicznym, czy obciążenia pracą nie wykraczają ponad normy, czy są wdrożone...

 • Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą normy jakości węgla

  - Prezydent podpisał ustawę, wprowadzającą normy jakościowe dla węgla - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Normy to zmyłka, ustawa umożliwia wyasygnowanie 280 mln zł dla kopalni Kazimierz-Juliusz i o to chodziło inicjatorom ustawy. Tak psuje się porządek prawny w Polsce.

 • Koniec z wykorzystywaniem stażystów. Komisja Europejska chce podnieść jakość staży i praktyk

  Komisja Europejska szuka sposobu na podniesienie jakości staży i praktyk zawodowych, które uczniowie i studenci odbywają w czasie nauki. Niedawno zakończyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich efektem jest dokument wyznaczający normy jakości zajęć - Europejskie Ramy Jakości Staży i Praktyk.

 • Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą normy jakościowe węgla

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w tym tygodniu nowelizację ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Ustawa przewiduje m.in. wprowadzenie norm jakościowych dla węgla i zakaz sprzedaży najgorszej jakości paliwa odbiorcom sektora komunalno-bytowego. Zdaniem ekspertów, ustawa, bez odpowiedniego rozporządzenia Ministerstwa Energii nic nie da, a sprzedawcy mogą czuć się spokojni.

 • ​Od 1 kwietnia zmiana sposobu wyliczania norm zatrudnienia pielęgniarek

  Od 1 kwietnia dyrektorzy publicznych szpitali powinni wyliczać normy zatrudnienia pielęgniarek według nowych zasad zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Pielęgniarki krytykują nowe przepisy, a resort w poniedziałek ma rozważyć, czy nie przesunąć tego terminu.

 • Normy jakościowe węgla dla odbiorców indywidualnych tuż-tuż

  Pakiet regulacji, obejmujących m.in. normy jakościowe dla węgla do ogrzewania indywidualnego, wejdzie w życie w 6 miesięcy po przyjęciu odpowiedniej ustawy - ocenia Ministerstwo Energii. Ministerstwo zakończyło prace nad tym projektem w listopadzie 2017 r. Tymczasem, sytuacja na rynku węgla pokazuje dalszy spadek sprzedaży i wydobycia węgla. Ceny nadal rosną.

 • Polska przeciwna zmianom w dyrektywie w sprawie delegowania pracowników

  ...- Polska przeciwna jest zmianom w dyrektywie dotyczącej delegowania pracowników; podejmujemy działania, które mają temu zapobiec - poinformował wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Dodał, że jeśli byłaby ona zmieniana, musi mieć zapisy, które chroniłyby polskie firmy.

 • Rynek mocy i nowe normy CO2

  Polscy producenci energii elektrycznej obawiają się unijnych norm, dotyczących emisji dwutlenku węgla. Nakładanie limitów emisji CO2 na elektrownie, które miałyby działać w ramach rynków mocy, grozi utratą niezależności energetycznej Polski i wyższymi kosztami dla odbiorców - ostrzegają zrzeszenie polskich firm energetycznych. Komisja Europejska chce, żeby nowe elektrownie, które będą czerpały z publicznych pieniędzy (Rząd PiS planuje specjalną dopłatę, która będzie dodawana do rachunków za...

 • W Polsce brakuje spawaczy. Czy rozwiązaniem jest spawanie zrobotyzowane?

  Polskie przedsiębiorstwa przemysłowe od lat mają problemy z obsadzaniem stanowisk wykwalifikowanych pracowników fizycznych, m.in. spawaczy. Wśród przyczyn tych trudności pracodawcy wymieniają głównie brak odpowiednio przygotowanej kadry bądź jej zbyt dużą rotację. Czy problem ten pomoże rozwiązać robotyzacja?

 • Polskie normy smogowe, włos sią na głowie jeży

  Gdyby w Polsce zastosować obowiązujący we Francji próg alarmowania o smogu, to w 2017 roku w wielu miastach alarm smogowy ogłaszano by przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni w roku. W niektórych z miast "stan wyjątkowy" trwałby dwa miesiące.