• Informacje na temat:

  polskie papiery wartościowe

Artykuły na temat: polskie papiery wartościowe
 • Ile zarobił Mateusz Morawiecki w BZ WBK

  Mateusz Morawiecki, długoletni prezes Banku Zachodniego WBK, po długiej zwłoce, zdecydował się opublikować swoje oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że obecny wicepremier i minister rozwoju na swoim koncie zgromadził oszczędności w wysokości 3 158 000 zł oraz papiery wartościowe, które zostały wycenione na 3 839 000 zł brutto. Suma tych dwóch pozycji wynosi 6 997 000 zł.

 • NIK negatywnie ocenia wysokie zaangażowanie inwestorów zagranicznych w polskie papiery skarbowe

  Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia wysoki poziom zaangażowania inwestorów zagranicznych w polskie SPW (Skarbowe Papiery Wartościowe) - podał NIK w analizie wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2016 roku. NIK zwraca uwagę, że dochody uzyskiwane przez inwestorów zagranicznych (z tytułu odsetek od papierów skarbowych) bezpowrotnie wypływają z Polski.

 • Instytucją uprawnioną do dystrybucji obligacji skarbowych jest PKO Bank Polski. Papiery dłużne możemy więc kupić w ponad tysiącu placówek...

 • Inwestowanie w kolekcjonerskie papiery

  Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i zarazem bardzo ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. Wyjątkowo interesująco wyglądać może kwestia kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a raczej związku ich ze Skarbem Państwa.

 • Deloitte: Pracowników warto motywować akcjami

  ...rynkowa akcji w dniu przyznania opcji. Alternatywą - jak podkreślają eksperci Deloitte - są akcje zastrzeżone, gdzie pracownik dostaje papiery wartościowe z ograniczeniem ich sprzedaży. Inną formą(...) granicą. Są one adresowane do kluczowych osób w firmie, a zasady uczestnictwa w programie i wartość przyznanej nagrody nie jest do końca powiązana z wynikami polskiej firmy. - Propozycje polskich...

 • Pracownicy, którzy dostaną od firmy akcje lub udziały polskich spółek, mogą zapłacić podatek dwa razy. Ci, którzy otrzymają zagraniczne papiery wartościowe - tylko raz.

 • ...też wyszczególnić, co wchodzi w skład majątku spadkowego (nieruchomości, pieniądze, papiery wartościowe itp.) i dołączyć kopie dokumentów potwierdzających wartość wymienionych aktywów. Domagamy się(...) windykacyjnych osoby uprawnione (patrz pkt. 1 poniżej) mogą domagać się wypłaty zachowku. 1 Kto ma prawo do zachowku? Polskie prawo chroni najbliższą rodzinę spadkodawcy – jeśli...

 • Od 21 lipca br. w całej UE będzie znacznie łatwiej wprowadzić do obiegu papiery wartościowe, co zdecydowanie zwiększy możliwości finansowania przedsiębiorstw. W Polsce głównie skorzystają na tym spółki z sektora MŚP.

 • Francja, gdzie faktyczna wypłata odroczonej (na co najmniej 3 lata) części wynagrodzenia, niezależnie od formy (gotówka lub papiery wartościowe) powinna zależeć od spełnienia określonych kryteriów(...) w przypadku przyjęcia stanie się elementem polskiego systemu prawnego. Reguluje ona w szczegółowy sposób między innymi podejście do wynagradzania w sektorze finansowym. Jej projekt praktycznie przyjmuje...

 • Unijna dyrektywa przyniesie bankom nowe kłopoty. Sektor MŚP przestanie korzystać z kredytów?

  Europejskie przedsiębiorstwa od wielu lat są znane z nadmiernego zadłużania się w instytucjach bankowych. Ale od 21 lipca będą mogły znacznie łatwiej wprowadzać do obiegu papiery wartościowe, niż dotychczas. Dzięki temu, polskie firmy zaczną rozwijać się w sposób, który jest popularny np. w słynnej Dolinie Krzemowej.