• Informacje na temat:

  polskie złoże ropy

Artykuły na temat: polskie złoże ropy
 • ​Do 1000 dolarów za dniówkę!

  To co się dzieje teraz w północnych regionach kanadyjskiej prowincji Alberta jako żywo przypomina czasy wielkiej gorączki złota. Powstały tu wielkie, odkrywkowe kopalnie ropy pozyskiwanej z piasków bitumicznych. Firmy wydobywcze kuszą niezwykle atrakcyjnymi zarobkami. Kierowca ciężarówki może zarobić nawet 1000 dolarów dziennie.

 • Kolejne złoże gazu w Wielkopolsce

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) potwierdziło odkrycie złoża gazowego w miejscowości Miłosław w powiecie wrzesińskim w woj. wielkopolskim.

 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...prasowej, że nakłady inwestycyjne w grupie PGNiG wyniosą w 2013 r. ok. 4,9 mld zł. W kolejnych latach CAPEX wyjściowy to również ok. 5 mld zł, ale będzie to zależało od wyników poszukiwań ropy i gazu(...). Będzie ulegać modyfikacjom w zależności od wyników poszukiwań". PGNiG informowało wcześniej, że do 2015 r. grupa planuje wydać na inwestycje 27 mld zł, z czego 15,3 mld zł przeznaczy na poszukiwania ropy...

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo opracowało Zintegrowany System Zarządzania Złożem, który zoptymalizuje działalność wydobywczą Spółki. Oprócz poprawy wyników operacyjnych i finansowych w kraju, nowe narzędzie będzie wspierać ekspansję PGNiG na rynkach zagranicznych.

 • Aberdeen - tu najłatwiej o pracę

  ...dnem Morza Północnego odkryto bogate złoża ropy i gazu. Od tego czasu do Aberdeen zaczęły ściągać liczne koncerny naftowe, które w niedługim czasie zmieniły to miasto w europejską stolicę ropy i gazu...

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace wiertnicze w Markische Heide-1 we wschodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek spółka. Polski potentat szuka tam ropy.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje na 0,5 do 1 mld metrów sześciennych zasoby odkrytego właśnie złoża gazu w Zachodniopomorskiem (w miejscowości Siemidarżno w powiecie gryfickim). Spółka liczy, że prawdopodobny roczny przypływ z tego odwiertu wyniesie około 25 mln m sześciennych.

 • Mamy nową nadzieję na rzekę ropy

  Ok. 250 tys. ton ropy naftowej rocznie będzie wydobywać nowa eksploatacyjna platforma spółki Lotos Petrobaltic. Platforma ma rozpocząć prace na złożu B8 na Bałtyku pod koniec 2015 roku. Do tego czasu ma zostać przebudowana w stoczni w Gdyni.

 • PGNiG Upstream International (PGNiG UI), spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, będąca partnerem na koncesji produkcyjnej Gina Krog, zakończyła wiercenie otworu poszukiwawczego zlokalizowanego na szelfie norweskim.

 • PKN ORLEN oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uruchomiły wydobycie gazu ziemnego ze złoża Miłosław E. Instalacja wydobywcza obsługiwana jest z oddalonej o 30 km kopalni. Jest to kolejne złoże w Wielkopolsce wspólnie zagospodarowane przez obie firmy.