• Informacje na temat:

  pomoc społeczna w polsce

Artykuły na temat: pomoc społeczna w polsce
 • 1200 nowych miejsc pracy dzięki ekonomii społecznej

  ...- 1200 nowych miejsc pracy ma powstać dzięki pożyczkom, jakie dostanie ok. 2 tys. podmiotów ekonomii społecznej. W tym tygodniu BGK zawarł umowy z dwoma pośrednikami finansowymi, którzy będą pożyczać pieniądze takim firmom. Ekonomia społeczna to rodzaj działalności gospodarczej, która łączy cele społeczne i ekonomiczne.

 • Od poniedziałku nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej

  Dzisiaj w Polsce w życie weszły nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej. W sposób kompleksowy określają kto może skorzystać z pomocy państwa i w jakiej formie. Nowela wskazuje, za co odpowiedzialne są gminy. Daje też większą ochronę pracownikom socjalnym.

 • Program bezpłatnej pomocy prawnej ruszył dokładnie rok temu. W całej Polsce powstały 1524 punkty, w których dyżurują radcowie prawni i adwokaci (do programu zgłosiło się ponad 5800 prawników). Okazuje się jednak, że z reguły nic o tym programie nie wiemy. Z darmowej pomocy adwokatów i radców prawnych skorzystało mniej niż 3 proc. uprawnionych – tak wynika z raportu przygotowanego przez...

 • Usługi opiekuńcze świadczone w domu podopiecznego, pomoc ośrodka wsparcia, opieka w domach pomocy społecznej - to formy wsparcia, z jakich korzystać mogą osoby starsze. Przypomina o nich MRPiPS w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych.

 • Masz problem prawny, a nie stać Cię na zapłacenie za poradę adwokata? Możesz skorzystać z pomocy prawnej finansowanej przez państwo. Od stycznia 2016 r. w całej Polsce zaczęło działać ponad 1500 punktów bezpłatnej pomocy prawnej.

 • Gasiuk-Pihowicz: osobiście byłabym za zlikwidowaniem programu 500 plus

  Osobiście byłabym za zlikwidowaniem programu 500 plus - powiedziała w piątek Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Jej zdaniem, na jego miejsce powinien zostać stworzony od podstaw racjonalny program pomocy społecznej skierowany do osób potrzebujących, który nie zniechęca do pracy.

 • Pomoc socjalna na dzieci

  Rodzina z dwójką dzieci mieszkających w Polsce, których ojciec lub matka pracuje w Wielkiej Brytanii, może otrzymać rocznie ponad 3700 funtów. To wszystko w ramach wypłacanych na Wyspach świadczeń Child Benefit i Child Tax Credit.

 • Polska socjalna. Wydatki społeczne będą rosły szybciej niż gospodarka

  Tylko wydatki na ochronę społeczną mają rosnąć wyraźnie szybciej niż gospodarka.

 • W całej Polsce ma działać ponad półtora tysiąca punktów, w których będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawnika. Wyjaśniamy najważniejsze zasady.

 • Polacy mieli przepić 500 plus. I co? "Nie docenialiśmy poczucia odpowiedzialności rodziców"

  Polacy mieli przepić 500 plus. Nawet jeśli nie wszyscy, to przynajmniej duża część. Przed rozpijaniem społeczeństwa za państwowe pieniądze ostrzegali eksperci i politycy. Nie sprawdziło się.