• Informacje na temat:

  pomoc społeczna w polsce

Artykuły na temat: pomoc społeczna w polsce
 • 1200 nowych miejsc pracy dzięki ekonomii społecznej

  ...- 1200 nowych miejsc pracy ma powstać dzięki pożyczkom, jakie dostanie ok. 2 tys. podmiotów ekonomii społecznej. W tym tygodniu BGK zawarł umowy z dwoma pośrednikami finansowymi, którzy będą pożyczać pieniądze takim firmom. Ekonomia społeczna to rodzaj działalności gospodarczej, która łączy cele społeczne i ekonomiczne.

 • Od poniedziałku nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej

  Dzisiaj w Polsce w życie weszły nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej. W sposób kompleksowy określają kto może skorzystać z pomocy państwa i w jakiej formie. Nowela wskazuje, za co odpowiedzialne są gminy. Daje też większą ochronę pracownikom socjalnym.

 • Program bezpłatnej pomocy prawnej ruszył dokładnie rok temu. W całej Polsce powstały 1524 punkty, w których dyżurują radcowie prawni i adwokaci (do programu zgłosiło się ponad 5800 prawników). Okazuje się jednak, że z reguły nic o tym programie nie wiemy. Z darmowej pomocy adwokatów i radców prawnych skorzystało mniej niż 3 proc. uprawnionych – tak wynika z raportu przygotowanego przez...

 • Usługi opiekuńcze świadczone w domu podopiecznego, pomoc ośrodka wsparcia, opieka w domach pomocy społecznej - to formy wsparcia, z jakich korzystać mogą osoby starsze. Przypomina o nich MRPiPS w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych.

 • Masz problem prawny, a nie stać Cię na zapłacenie za poradę adwokata? Możesz skorzystać z pomocy prawnej finansowanej przez państwo. Od stycznia 2016 r. w całej Polsce zaczęło działać ponad 1500 punktów bezpłatnej pomocy prawnej.

 • 440 gmin w Polsce nie świadczy pomocy

  Około 440 gmin nie świadczyło w ubiegłym roku usług opiekuńczych dla osób starszych, choć jest to świadczenie obowiązkowe - poinformowała wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska podczas obrad sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

 • Pomoc socjalna na dzieci

  Rodzina z dwójką dzieci mieszkających w Polsce, których ojciec lub matka pracuje w Wielkiej Brytanii, może otrzymać rocznie ponad 3700 funtów. To wszystko w ramach wypłacanych na Wyspach świadczeń Child Benefit i Child Tax Credit.

 • Gasiuk-Pihowicz: osobiście byłabym za zlikwidowaniem programu 500 plus

  Osobiście byłabym za zlikwidowaniem programu 500 plus - powiedziała w piątek Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Jej zdaniem, na jego miejsce powinien zostać stworzony od podstaw racjonalny program pomocy społecznej skierowany do osób potrzebujących, który nie zniechęca do pracy.

 • W całej Polsce ma działać ponad półtora tysiąca punktów, w których będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawnika. Wyjaśniamy najważniejsze zasady.

 • Rafalska - przygotowaliśmy program Opieka 75 plus

  57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus" - poinformowała we wtorek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów. Ruszyła też druga edycja programu "Senior Plus". W przyszłym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych.