• Informacje na temat:

  pomorski fundusz pożyczkowy

Artykuły na temat: pomorski fundusz pożyczkowy
 • Nawet i 20 tysięcy dla kandydata

  Dodatkowe 438 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki podzieliły władze samorządowe województwa kujawsko-pomorskiego. Pieniądze przyznano jako premię za skuteczne gospodarowanie dotychczas przyznanymi funduszami.

 • Kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie oraz pomorskie - to województwa, w których seniorzy statystycznie najczęściej popadli w długi i trafili do Krajowego Rejestru Długów - wynika z najnowszych danych Biura Informacji Gospodarczej, które prowadzi rejestr.

 • Udało się odzyskać 13,3 mld zł z funduszy unijnych z lat 2007-2013 - Kwieciński

  - Dzięki wdrożonemu przez rząd "Programowi naprawczemu dla funduszy UE na lata 2007-2013" udało się wykorzystać dodatkowe 13,3 mld zł poprzedniej perspektywy finansowej - poinformował w poniedziałek wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Z unijnych pożyczek skorzystało ponad 4 tys. przedsiębiorców

  Ponad 4 tys. przedsiębiorców pożyczyło już ponad 750 mln zł w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 z puli nisko oprocentowanego finansowania z unijnych funduszy. Pożyczki z Unii wspomagają bardziej dojrzały i całkowicie początkujący biznes w 15 województwach. Trafiają także do samorządów i bezrobotnych. Na czym polega ten mechanizm finansowy?

 • Fakty i mity na temat szybkich pożyczek

  Wokół sektora pożyczek pozabankowych krążą mity, które m.in. nie pozwalają odróżnić nieuczciwych parabanków od firm pożyczkowych oferujących bezpieczne i rzetelne usługi. Dlatego warto się z nimi zapoznać, tak by decyzję o wzięciu szybkiej pożyczki podjąć świadomie i z poczuciem, że korzystamy z usług wiarygodnej firmy, która działa zgodnie z dobrymi praktykami.

 • Polacy mają blisko 12 mld zł długów alimentacyjnych. Każdy z dłużników ma do spłaty średnio ok. 39 tys. zł

  z Funduszu Alimentacyjnego. Od 2019 roku próg uprawniający do pobierania świadczenia wzrósł do 800 zł. Dzięki temu świadczenie może otrzymać o 60 tys. dzieci więcej.

 • Długi branży taksówkarskiej przekroczyły 29 mln zł

  Branża taksówkarska jest winna swoim wierzycielom ponad 29 mln zł - poinformował w poniedziałek Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. Jeszcze dwa lata temu było to o 10 mln zł mniej - podkreślono.

 • Część dłużników alimentacyjnych jest na bakier z prawem

  Prawie 9,4 mld zł wyniosły na koniec września długi alimentacyjne należące do 282,3 tys. dłużników wpisanych do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. To jednak nie wszystkie ich zaległości, niepłacący na utrzymanie dzieci nie uregulowali również innych zobowiązań na kwotę ponad 0,8 mld zł.

 • Zaostrzone prawo alimentacyjne nie pomaga

  Od tego roku zaczęły obowiązywać kolejne przepisy wymierzone w dłużników alimentacyjnych. Czy okażą się skuteczniejsze niż te wprowadzone w 2017 r. - pytają eksperci BIG InfoMonitor zaniepokojeni wzrostem liczby alimentacyjnych dłużników.

 • BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  Mieć czy nie mieć własne cztery kółka? Europejski Dzień bez Samochodu, to dobra okazja, aby na poważnie zadać sobie takie pytanie. Tym bardziej, że w wielu polskich miastach 22 września można będzie bezpłatnie przetestować transport publiczny i przekonać się, czy dla posiadania faktycznie warto zapożyczać się na samochód, stresować za kierownicą, wydawać tysiące złotych na ubezpieczenie i paliwo, a czasami z powodu samochodu zaparkować na lata w rejestrze dłużników.