• Informacje na temat:

  pomysł na mały biznes

Artykuły na temat: pomysł na mały biznes
 • ​Mały kodeks dla małych firm

  Kancelaria Prezydenta chce opracować odrębne przepisy prawa pracy dla małych firm. Przedsiębiorcy są za - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Młodych firm z własnym pomysłem na biznes są tysiące. Garstka odniesie sukces. Ale wszystkie mają wnieść ideę innowacyjności do naszej gospodarki.

 • Szczęściologia w biznesie

  ...zasięgiem, może warto spróbować sił w roli niezależnego konsultanta albo odkurzyć pomysł na biznes, który wpadł nam do głowy jeszcze na studiach? Bertrand Le Guern, szef Petrolinvestu, uważa, że trzeba(...) zdolność przynosi nam czasem osiągnięcia i sukcesy, o których nawet nie mieliśmy odwagi marzyć. Jacek Santorski, psycholog biznesu, woli mówić o syndromie Kolumba: żeglarza, który wyruszył w podróż do Indii...

 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  Szwajcaria podejmuje dyskusję o bezwarunkowym dochodzie podstawowym. Piątego czerwca 2016 r. władze tego kraju poddadzą pod głosowanie w referendum projekt nowego prawa, które w zamyśle pomysłodawców miałoby gwarantować każdemu dorosłemu obywatelowi miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2500 franków. O idei bezwarunkowego dochodu podstawowego (BDP) dyskutuje się już jednak znacznie dłużej.

 • Paragony tylko w sieci. Biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych

  Papierowe wydruki już niedługo mogą zniknąć z naszego życia. Z końcem 2017 r. biznes czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

 • Na swoim: biznes dla zuchwałych

  ...wsparcia i współpraca z inwestorem - może być to anioł biznesu - jest wówczas nieunikniona. Maciej Grabski ostrzega, że nie jest to łatwe. Wskaźniki branży są nieubłagane: na 500 zgłoszonych pomysłów(...) pomysł na biznes i dzielić początkowe trudności, nadchodzi krytyczny moment - złożenia wypowiedzenia. Doświadczenia naszych rozmówców różnią się w tym, kiedy i jak zrobić to najkorzystniej...

 • Umowa Unia - USA? Pomysł jest super!

  - Widzę same korzyści z umowy UE - USA, bo pomysł jest super - powiedział Sebastian Mikosz, szef Lotu.

 • Masz świetny pomysł na mały biznes, ale z funduszami krucho? Dowiedz się, skąd i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc.

 • Wchodzę do niedużej i blado oświetlonej salki. Na środku ogromny i ciężki stół konferencyjny, na nim mały rzutnik i cała masa splątanych kabli, które wyłaniają się spośród niedużych, gęsto ustawionych butelek wody mineralnej. Pomiędzy nimi kartki, materiały ksero, długopisy firmowe i markery.