• Informacje na temat:

  porady prawne

Artykuły na temat: porady prawne
 • Chcesz się dowiedzieć, jak napisać testament lub masz inne pytania do notariusza? Możesz umówić się w kancelarii notarialnej i uzyskać wyjaśnienie. Takie porady udzielane są przez notariuszy bezpłatnie. Opłaty pobierane są tylko przy prowadzonych przez nich czynnościach prawnych, np. spisaniu aktu notarialnego, poświadczeniu dziedziczenia, wystawieniu pełnomocnictwa.  Sąd...

 • W supermarkecie skorzystasz z porady prawnika

  W centrach handlowych powstają punkty porad prawnych. Część środowiska jest oburzona - donosi "Rzeczpospolita".

 • Potrzebujesz porady prawnej lub pomocy w napisaniu pisma sądowego lub do urzędu, a nie stać cię na prawnika? Skorzystaj ze strony mapaporadnictwa.org.

 • Bezpłatne porady prawne: 1500 punktów pomocy dla najuboższych i posiadaczy Karty Dużej Rodziny

  Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm, ma wypełnić lukę w równym dostępie obywateli do porady prawnej. Od początku przyszłego roku m.in. najubożsi oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mieć do dyspozycji ponad 1,5 tys. punktów bezpłatnej porady prawnej.

 • Masz problem prawny, ale brakuje ci pieniędzy na to, by skorzystać z porady adwokata albo radcy prawnego? Sprawdź, jakie instytucje państwowe i fundacje udzielają takiej pomocy bezpłatnie. Tekst: Iwona Krawczyk...

 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie osoby, które korzystają z naszej pomocy prawnej, uzyskują takie świadczenia. Jakie są zasady opodatkowania podatkiem dochodowym w przypadku tych osób? Jakie obowiązki ma w tym zakresie nasze

 • W ostatnią sobotę listopada, organizowany jest Dzień Otwarty Notariatu. W całej Polsce notariusze będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.

 • Bezpłatne porady prawne dla frankowiczów i obligatariuszy GetBack

  Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" zaprasza na bezpłatne konferencje i indywidualne porady prawne. Mają być skierowane do osób posiadających kredyty walutowe, polisolokaty oraz obligacje GetBack.

 • Mam problem z wyliczeniem należnej mi emerytury. Wprawdzie ZUS to zrobił, ale nie zgadzam się z jego wersją. ZUS nie chce mi bowiem zaliczyć dwóch okresów pracy. Sprawa jest skomplikowana, ale mnie nie stać na prawnika. Czy mogę gdzieś uzyskać fachową pomoc bezpłatnie? - pyta Iza z Bielska Podlaskiego.

 • Porady prawne w internecie: Polacy poszukują wsparcia w pisaniu wniosków i odzyskiwaniu należności

  Usługi prawne to nie tylko reprezentowanie klienta przed sądem i rozgrywanie pełnych emocji spraw rodem z kina. Wsparcie prawnika o wiele częściej przydaje się nam w różnego rodzaju codziennych przypadkach. Jakiej pomocy prawnej Polacy najczęściej poszukują w internecie?