• Informacje na temat:

  porównanie armii

Artykuły na temat: porównanie armii
 • Armia najlepszym rynkiem pracy

  ..., uchodzącej za najbardziej konkurencyjny segment rynku pracy. Z danych resortu obrony z początku maja br. wynika, iż recesja gospodarcza sprawiła, że perspektywa zaciągnięcia się do armii stała się bardziej...

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Ile zarabia armia urzędników fiskusa?

  Pracownicy izb i urzędów skarbowych oraz kontroli skarbowej zaliczają się do korpusu służby cywilnej. Poza nimi zaliczają się do niej osoby zajmujące stanowiska urzędnicze m.in. w ministerstwach, urzędach statystycznych, kuratoriach oświaty czy też urzędach wojewódzkich i centralnych. Ile zarabiają osoby zatrudnione w "skarbówce"?

 • Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie wyprodukować 90 proc. sprzętu potrzebnego naszej armii - przekonują eksperci. Jest o co walczyć - wartość wojskowych zamówień liczona jest w miliardach złotych.

 • Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym. Inżynierowie poszukiwani na Dolnym Śląsku

  Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych.

 • Samorządność musi kosztować. Utrzymanie urzędników wyniosło nas ponad 50 mld zł

  Ponad 50 mld zł - szacunkowo tyle zapłaciliśmy za utrzymanie samorządowych urzędników przez ostatnie cztery lata. Z każdym rokiem koszty rosną wraz z armią pracowników urzędów gmin, powiatów i województw.

 • Zasiłki: Tylko co szósty bezrobotny dostaje pieniądze z urzędu pracy

  ​Armia bezrobotnych rośnie, ale tylko niewielka część z nich ma prawo do zasiłku.

 • EC-725 Caracal nie jest śmigłowcem, którego potrzebowała polska armia - twierdzi dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa Collegium Civitas. Jego zdaniem maszyna Airbus Helicopters to bardzo dobra konstrukcja, tyle że służy do innych zadań niż te, do których potrzebuje sprzętu wojsko. Resort obrony zapewnia, że śmigłowiec przeszedł pozytywnie wszystkie niezbędne testy.

 • Szukasz pracy w wojsku? Rusza lawina ofert

  ..."Jeśli armia jest zbyt młoda, to komedia, a jeśli zbyt stara, to tragedia". Powiedzenie jednego z generałów trafnie opisuje sytuację w polskiej armii. Z jednej strony żołnierze wcześniej opuszczają wojsko. Z drugiej, każde odejście jest szansą dla młodych osób, które chcą przywdziać mundur.

 • "Gazeta Wyborcza": CIT i znikające miliardy

  Jak podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza": Na podatku CIT, Polska traci grube miliardy. Straty mogą wynieść nawet 46 mld zł rocznie.