• Informacje na temat:

  porównanie armii polskiej i rosyjskiej

Artykuły na temat: porównanie armii polskiej i rosyjskiej
 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Nowy Jedwabny Szlak - renesans po chińsku

  Chińczycy rzucili w świat ideę Nowego Jedwabnego Szlaku. Tyleż wieloznaczną, co nieprzewidywalną. Wiele krajów ją podchwyciło. My też. Dokąd zajedziemy?

 • Nie ma pewności, czy zapowiadana reforma CIA będzie dogłębna, ale zdecydowanie jest spóźniona.

 • Polska płaci najwięcej "Czerwonej Armii Putina"

  Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że byłoby sprawiedliwe, by Polska płaciła mniej za gaz z Rosji i mniej niż Niemcy. Pawlak odniósł się do informacji, że rosyjski koncern Gazprom liczy na porozumienie w sprawie obniżenia ceny gazu, jaki dostarcza do polskiego PGNiG-u, pomimo trwającego sporu miedzy firmami, który swój finał znalazł przed międzynarodowym arbitrażem.

 • Świat 2020: Polska kukułczym jajem

  "Świat w roku 2020" jest trzecim już raportem, przygotowanym w ostatnich latach przez NIC, National Intelligence Council, ale dopiero po raz pierwszy jego zawartość podano do publicznej wiadomości.

 • Rosjanie zrobią wszystko, by zablokować Polskę

  Wydobycie gazu łupkowego jest szkodliwe dla środowiska - taką kampanię medialną od ponad roku prowadzą firmy public relations związane z rosyjskim Gazpromem. W tym samym czasie firmy związane z Rosją starają się skupić jak najwięcej praw do złóż tego surowca w Europie, w szczególności w Polsce. Stawką jest niezależność energetyczna - nie tylko naszego kraju, ale całej Europy.

 • Rosja - wykorzystana szansa

  Kwestie gospodarcze zdominują rozmowy prezydentów Polski i Rosji. Według prezydenta Kwaśniewskiego, zarówno Rosja, jak i Polska mają bardzo dobre wskaźniki gospodarcze. - Jest to bardzo dobry moment na rozwijanie współpracy gospodarczej, w tym zmniejszenie polskiego deficytu w handlu zagranicznym - powiedział Kwaśniewski.

 • Zapewne już niedługo, skoro dzisiejsze poranne minima wypadają poniżej 1,3120 (mowa, rzecz jasna, o EUR/USD). Około 7:30 mamy kurs na poziomie 1,3130.

 • Miniony tydzień, wieńczący stary rok i rozpoczynający nowy upłynął pod znakiem dużej zmienności notowań złotego. Po Świętach płynność na rynku pozostawała niewielka, obserwowaliśmy jednak wciąż dużą nerwowość związaną z rozliczaniem ostatnich grudniowych opcji walutowych. Przy płytkim rynku większe transakcje walutowe były w stanie wywindować kurs EUR/PLN powyżej silnego psychologicznego oporu na poziomie 4,2000. USD/PLN również pozostawał wysoko - w okolicach 2,9600, jednak jego dalszą...