• Informacje na temat:

  porównanie obligacji

Artykuły na temat: porównanie obligacji
 • Oto najprostszy opis funkcjonowania obligacji korporacyjnych. Firma X potrzebuje pieniędzy na rozbudowę zakładu,. Według określonych procedur przygotowuje emisję obligacji. W prospekcie emisyjnym opisuje, ile obligacji i na jakich zasadach chce wyemitować i sprzedać. Firma X (emitent) chce pozyskać milion złotych, więc emituje np. 10 tys. 3-letnich obligacji po 100 zł każda (to...

 • Obligacje korporacyjne: odsetki bardziej przewidywalne niż dywidenda

  Uwzględniając specyfikę inwestowania w akcje i obligacje oraz wynikające z niej istotne różnice, można pokusić się o porównanie przychodów z dywidend i odsetek, zarówno pod kątem wysokości obu tych parametrów, jak i ich przewidywalności. W większości przypadków wypada ono na korzyść obligacji.

 • Sytuacja na rynku pracy będzie coraz lepsza, również dzięki ostatniej decyzji EBC

  W ciągu roku bezrobocie w Polsce obniżyło się z 13,4 proc. do 11,5 proc. Coraz mniej osób rejestruje się w urzędach pracy, za to coraz szybciej przybywa nowych ofert zatrudnienia. To zaś oznacza, że firmy chętniej inwestują. Nowym inwestycjom, a tym samym tworzeniu nowych miejsc pracy, sprzyjać będzie ostatnia decyzja Europejskiego Banku Centralnego o skupowaniu obligacji państw eurolandu.

 • Obligacje korporacyjne - alternatywa dla firm i inwestorów?

  Obligacje korporacyjne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Nie bez powodu. Pozwalają one firmom pozyskiwać pieniądze na działalność i rozwój, a inwestorom dają okazję do korzystnego ulokowania posiadanego kapitału. Ich atrakcyjność dla obu tych grup ujawniła się w warunkach ograniczonego dostępu do kredytu bankowego z jednej strony, a z drugiej w malejącej atrakcyjności lokat bankowych.

 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  Od 10 do 19 tys. zł netto - tyle zdaniem Polaków powinna zarabiać osoba, którą można już uznać za zamożną. W porównaniu z innymi europejskimi krajami, w Polsce takich osób wciąż jest stosunkowo niewiele. Biorąc jednak pod uwagę, że nasze społeczeństwo stopniowo się bogaci, można liczyć, że z każdym rokiem grono to będzie rosło.

 • Drugie oblicze publicznych emisji obligacji

  Nie każda spółka emitująca obligacje w trybie publicznym jest koncernem naftowym, bankiem, uznanym deweloperem czy windykatorem. Wysokie odsetki nie biorą się znikąd, a zabezpieczenie, nawet hipoteką, nie zwalnia z konieczności przeanalizowania sytuacji finansowej firmy.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ...pieniężnej. Do pierwszej podwyżki stóp dojdzie w naszej opinii nie później niż w październiku. Dzisiejsze dane były negatywne dla rynku obligacji o krótkich terminach zapadalności - rentowność 2-letnich...

 • Obligacje lepsze niż lokaty

  W lipcu klienci detaliczni na zakup obligacji skarbowych wydali 492,4 mln zł, o prawie 18 mln zł więcej niż miesiąc wcześniej i o 85 mln zł więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Zainteresowanie tą formą oszczędzania rośnie, w przeciwieństwie do lokat. Od początku roku stan depozytów terminowych w bankach zmniejszył się o ponad 16 mld zł.

 • .... Cena pojedynczej obligacji to 100 zł. Obligacje skarbowe są jednymi z pewniejszych lokat pieniędzy, gdyż są gwarantowane przez państwo. Korzyścią jest tu nie tylko oprocentowanie – tak jak(...). Oprocentowanie jest zmienne, w pierwszym roku od zakupu obligacji 6-letnich wyniesie 2,6 proc., a w kolejnych będzie to suma inflacji plus marża odsetkowa w wysokości 1,75 proc. Natomiast przy 12-letnich...

 • Kapitalni.org: Polacy korzystający z 500+ nie zamierza zainwestować w obligacje Skarbu Państwa

  Obligacje emitowane wyłącznie dla beneficjentów rządowego programu miały ich zachęcić do długoterminowego oszczędzania, jednak na razie dodatkowe wpływy zaspokajają przede wszystkim bieżące potrzeby - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org.