• Informacje na temat:

  porównanie ubezpieczeń samochodowych

Artykuły na temat: porównanie ubezpieczeń samochodowych
 • .... Jerozolimskie 87; 02-001 Warszawa (więcej informacji znajdziesz na www.rf.gov.pl). Warto też skorzystać z bezpłatnych telefonicznych porad prawnych udzielanych przez ekspertów. Porady dotyczące ubezpieczeń...

 • Wielkie polowanie na oszustów: KNF bada, czy agenci omijali wysokie ceny przy polisach OC

  Kilkaset tysięcy polis samochodowych znalazło się pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego - ustalił "DGP". Powód? Doniesienia o narastającym procederze omijania wysokich cen ubezpieczeń OC przez nieuczciwych agentów.

 • ...– W porównaniu do ubiegłych lat, w 2014 roku zauważyć możemy poważny wzrost liczby wpisywanych do Rejestru Dłużników ERIF zobowiązań wynikających z nieopłacania ubezpieczeń. Ich liczba już jest większa o 70 proc. w porównaniu do całego roku 2013 – wyjaśnia Jacek Bajerski, dyrektor ds. operacji i rozwoju Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Skąd biorą się takie długi...

 • Bierzesz kredyt - jak szukać najkorzystniejszego?

  Od ponad roku mamy najniższe w historii stopy procentowe, a co za tym idzie, niskie oprocentowanie kredytów. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Rada Polityki Pieniężnej już wkrótce obniży je jeszcze bardziej. Pożyczamy więc coraz chętniej, również dzięki poprawie sytuacji na rynku pracy i w gospodarce.

 • Jak uciekać przed inflacją? W nowych ciuchach i samolotem

  W ostatnich miesiącach w Polsce znacznie wzrosły ceny żywności, paliw i ubezpieczeń samochodowych. Jednak ogólny poziom inflacji w naszym kraju przez kilkanaście lat nie odbiegał wyraźnie od średniej unijnej, a niektóre produkty i usługi staniały o połowę - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Oszuści ubezpieczeniowi są coraz bardziej pomysłowi. Zobacz, jakie mają metody

  Blisko 9,7 tys. przestępstw dotyczących próby wyłudzenia odszkodowania lub świadczenia wykryły w 2014 r. zakłady ubezpieczeń. Polska Izba Ubezpieczeń podaje, że opiewały one łącznie na ponad 160 mln zł.

 • Średnie ceny OC wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 19 proc, a najtańsze OC 2016 oferują Liberty Ubezpieczenia, Benefia i AXA Direct. Z czego wynikają podwyżki i czy ubezpieczenia komunikacyjne będą wciąż drożeć? W pierwszym w 2016 roku raporcie o cenach ubezpieczenia OC sprawdziliśmy, które towarzystwa mają najtańsze ubezpieczenie samochodu i ile zapłacą kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich. Niestety, tzw. podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli i zrzucą się na...

 • Szykują się podwyżki OC

  Średnia cena transakcyjna polisy komunikacyjnej OC w marcu 2018 r. wyniosła 675 zł to o blisko 1,6 proc. mniej niż na początku roku (686 zł). W całym pierwszym kwartale koszty ubezpieczeń OC spadły niemal w całej Polsce. I to koniec dobrych informacji dla kierowców. Towarzystwa ubezpieczeniowe zapowiadają kolejną falę podwyżek. Powód? Uchwały Sądu Najwyższego.

 • Polskie produkty doceniane za granicą. Wartość eksportu wzrosła o 2,3 proc.

  184 mld euro wyniosła wartość polskiego eksportu w 2016 r. Oznacza to wzrost o 2,3 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Wartość importu wyniosła z kolei 179 mld euro i była wyższa o 0,9 proc. niż w roku 2015. Wyniki te należy uznać za optymistyczne, głównie ze względu na rekordowo wysoką nadwyżkę w obrotach towarowych i koniec ujemnej dynamiki importu, z którą mieliśmy do czynienia jeszcze w październiku 2016 r.

 • Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniach komunikacyjnych

  Czy zawsze w razie szkody możemy liczyć na wypłatę odszkodowania? Niestety nie. Często nie zdajemy sobie sprawy, w jakich przypadkach pieniądze mogą nam zostać niewypłacone lub ich wysokość zostanie znacznie obniżona. Sprawdźmy, w jakich sytuacjach nasza polisa może okazać się bezużyteczna.