• Informacje na temat:

  porównywarka ubezpieczeń samochodowych

Artykuły na temat: porównywarka ubezpieczeń samochodowych
 • Grupa Bauer Media przejmuje Rankomat.pl

  Grupa Bauer Media kupiła 100 proc. akcji spółki Rankomat.pl SA - właściciela największej w Polsce porównywarki ubezpieczeniowej. Spółka, której prezesem jest Michał Laskowski, wejdzie w skład Grupy Interia.pl, zarządzanej przez Artura Potockiego.

 • Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

  Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC. Kierowcy za bezpieczny styl jazdy będą premiowani.Oznacza ona w uproszczeniu zdalny pomiar na odległość. Jednym z jej głównych zastosowań jest analiza danych dotyczących pojazdu i stylu jazdy kierowcy.

 • - Na rynku ubezpieczeń OC nie istniała ani nie istnieje żadnego rodzaju zmowa cenowa - poinformował prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. Dodał, że polisy drożeją, bo rosną wartości wypłacanych odszkodowań i świadczeń.

 • Grupa Bauer Media kupiła spółkę Mediasoft Polska, właściciela serwisu eBroker

  Grupa Bauer Media nabyła 100 proc. udziałów w Mediasoft Polska Sp. z o.o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker.

 • Wysokość składek OC będzie zależeć od stylu jazdy?

  Już wkrótce na polskim rynku mogą pojawić się ubezpieczenia OC, w których wysokość składek będzie ustalana między innymi na podstawie analizy stylu jazdy kierowcy. Ubezpieczyciele będą monitorowali, jak jeżdżą ich klienci, i przygotowywali dla nich oferty odpowiadające ich zachowaniu na drodze. Co ważne, wprowadzenie nowych polis nie oznacza, że tradycyjne ubezpieczenia OC znikną ze sprzedaży.

 • Drogie OC przesądzone? Spadają szanse na tańsze polisy komunikacyjne

  Spadają szanse na tańsze polisy komunikacyjne OC dzięki rozszerzeniu czasowego wyrejestrowania pojazdów na prywatne auta.

 • Kary za brak OC znowu w górę

  W związku z podniesieniem płacy minimalnej do 2000 zł w 2017 roku wzrosną kary za brak obowiązkowej polisy OC dla kierowców. Właściciele samochodów osobowych od stycznia płacić będą nawet 4000 zł.

 • GPS: Czy monitoring kierowców jest legalny?

  Zdaniem ekspertów, na nasze drogi wyjeżdża coraz więcej pojazdów wyposażonych w systemy telematyczne, w tym urządzenia GPS. Nowoczesne narzędzia montowane są zarówno w samochodach prywatnych, jak i służbowych, by użytkownik czuł się jeszcze bardziej bezpiecznie, a właściciel pojazdu mógł obniżyć koszty jego utrzymania. Czy tak naprawdę systemy monitorują samochód czy samego kierowcę?

 • Jest sposób na zahamowanie wzrostu składek OC

  - Taki efekt mogłaby przynieść standaryzacja wysokości zadośćuczynień. Na zmianach mogliby jednak stracić poszkodowani - ostrzega rzecznik finansowy.

 • Średnie ceny OC wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 19 proc, a najtańsze OC 2016 oferują Liberty Ubezpieczenia, Benefia i AXA Direct. Z czego wynikają podwyżki i czy ubezpieczenia komunikacyjne będą wciąż drożeć? W pierwszym w 2016 roku raporcie o cenach ubezpieczenia OC sprawdziliśmy, które towarzystwa mają najtańsze ubezpieczenie samochodu i ile zapłacą kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich. Niestety, tzw. podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli i zrzucą się na...