• Informacje na temat:

  powierzchnia lasów w polsce w hektarach

Artykuły na temat: powierzchnia lasów w polsce w hektarach
 • Praca w szwedzkich lasach

  W żadnym kraju UE nie znajdziesz tylu ofert dla pracowników leśnych co w Szwecji. Pracując przy czyszczeniu lasów w kraju Wikingów, można zarobić 25-29 tys. koron miesięcznie. Wśród zatrudnionych nie brakuje Polaków.

 • Miliardy złotych z Lasów Państwowych

  Dyrektor generalny Lasów Państwowych ogłosił, że leśnicy rezygnują z umożliwienia myśliwym komercyjnych odstrzałów żubrów. Andrzej Konieczny polecenie w tej sprawie wydał dla nadleśnictw opiekujących się stadami żubrów na Podlasiu. Tymczasem, planowane przychody Lasów Państwowych mają w tym roku wynieść ok. 9 mld PLN z czego ok. 8 mld będą stanowiły przychody ze sprzedaży drewna.

 • Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Rząd szykuje przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus.Teraz Poczta Polska wytypowała kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań. W budowie i planach jest już 12 tys. mieszkań.

 • 29 listopada Polnord podpisał warunkową umowę nabycia nieruchomości o łącznej powierzchni 12 505 m kw. położonej w warszawskiej dzielnicy Rembertów. Działka usytuowana jest w rejonie ulic Czerwonych Beretów i Admiralskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Lasów Miejskich.

 • w Polsce. Po drugie, działki w ogóle nienadające się do zabudowy stanowią zdecydowanie więcej niż 85 proc. gruntów Skarbu Państwa.

 • EXPO w Astanie: Polska chce zaoferować to, co najlepsze

  Polski udział w wystawie Astana EXPO 2017 r. ma przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Kazachstanem. Nowe rozwiązania w obszarze zielonej energetyki, zalesiania i wykorzystania paliw kopalnych, w tym węgla, to główne tematy, które znalazły się w polskim pawilonie na terenie EXPO.

 • Morawiecki: Plan dla wsi oparty na trzech filarach

  Nasz plan dla wsi chcemy oprzeć na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że rolnictwo jest podstawowym działem polskiej gospodarki. Rząd PiS wprowadził zwiększony limit sprzedaży produktów rolnych do 40 tys. zł. Powyżej też kwoty trzeba zapłacić 2-procentową opłatę.

 • Wiceminister środowiska: Resort rozważa zniesienie moratorium na odstrzał łosi

  - Ministerstwo Środowiska rozważa zniesienie obowiązującego od 2002 r. moratorium, na podstawie którego nie można strzelać do łosi - poinformował wiceminister Andrzej Konieczny. Zdaniem MŚ, łosie powodują coraz więcej szkód w lasach i wypadki drogowe, w których giną ludzie. Konieczny poinformował o tym w czwartek po południu, na konferencji prasowej w Białymstoku.

 • Gorączka bursztynu pod Howerlą

  Nowy szlak bursztynowy ma swoje źródła na zachodniej Ukrainie i biegnie przez Polskę prosto do Chin. Nic zdrożnego w gigantycznym przedsięwzięciu pewnie by nie było, gdyby nie fakt, że 100 proc. obrotów "słowiańskim złotem" odbywa się tam poza prawem.

 • Ginące pszczoły windują ceny miodu

  Niemieccy pszczelarze biją na alarm: co druga pszczela rodzina nie przetrwała zimy. Coraz mniejsza populacja pszczół oznacza mniejsze zbiory miodu i jego wyższą cenę. Tymczasem na Podkarpaciu podczas tegorocznej zimy wyginęło blisko 30 proc. pszczół, jedną trzecią z nich zniszczyły dzięcioły.