• Informacje na temat:

  powierzchnia lasów w polsce w województwach w ha

Artykuły na temat: powierzchnia lasów w polsce w województwach w ha
 • ​Najlepiej zarabia się w województwie mazowieckim

  ...r. w Polsce 2 tys. 469,47 zł. Wyższą niż w kraju dominantę wynagrodzeń zanotowano w sześciu województwach, najwyższą w warmińsko-mazurskim - osoby zatrudnione w tym województwie najczęściej(...) zł). Relatywnie wysokie były również płace w województwach dolnośląskim, pomorskim i śląskim. Najmniej zarabiali pracownicy w woj. podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Według wyliczeń Urzędu, różnica...

 • Meble w mazurskim stylu

  Polska jest trzecim na świecie i drugim w Europie eksporterem mebli. Najwięcej ich producentów zlokalizowanych jest we Włoszech oraz w Polsce. Prawie jedną trzecią województwa warmińsko-mazurskiego pokrywają lasy, a działająca tu Specjalna Stefa Ekonomiczna oferuje inwestorom w regionie nawet 70 proc. ulg w podatku PIT / CIT. Czy potrzeba więcej argumentów, że to dobry kierunek rozwoju biznesu

 • Dziewięciu laureatów w konkursie "Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

  Mamy dziewięć nowych Cudów Funduszy Europejskich! Uroczyste ogłoszenie listy laureatów ósmej edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" odbyło się 18 września br. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. - Wyróżnione przedsięwzięcia, niezależnie od wielkości, mają wspólny mianownik - pasję i entuzjazm osób zaangażowanych w ich realizację. Są dowodem mądrego inwestowania środków UE - powiedziała minister Maria Wasiak, wręczając zwycięzcom statuetki.

 • Działki budowlane w miejscowościach turystycznych - gdzie warto inwestować?

  Właściciele hoteli, pensjonatów i działek w popularnych wakacyjnych miejscowościach zacierają ręce - ruch turystyczny w Polsce stale się zwiększa.

 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).

 • Czy to się opłaca? Własna elektrownia wiatrowa

  Domowe elektrownie wiatrowe są jeszcze w Polsce nowością. Jednak coraz więcej osób interesuje się odnawialnymi źródłami energii i szuka najlepszego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności. Dlatego warto dowiedzieć się, jak działają turbiny, jaka powinna być ich moc, jaki jest koszt całej instalacji, a także czy taka inwestycja może być dla nas opłacalna?

 • Najbardziej zadłużone szpitale - czy wyjdą wreszcie na prostą?

  z długiem w wysokości 485 mln zł (zadłużenie wymagalne to 48 mln zł) zaliczany jest do najbardziej zadłużonych lecznic w Polsce. Jest SPZOZ-em należącym do samorządu miasta.

 • W rządowych programach wspierających kupno mieszkania na kredyt kryją się pułapki i niesprawiedliwości. Przykładem może być program MdM, wymyślony przez poprzedni rząd. Programy zwiększały popyt, co w niektórych miastach powodowało wzrost cen. Mieszkańcy dużych miast też w różnym stopniu mogli skorzystać z rządowego wsparcia finansowego.

 • Zanim wybudujesz dom - jaka działka?

  Zakup działki to prostsza sprawa od samego zaprojektowania i wybudowania wymarzonego domu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych i bardzo znaczących kwestii związanych z nabyciem parceli.

 • Polska w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów

  Polska należy do państw o największej powierzchni lasów. Już teraz zajmują one ponad 9,3 mln ha, a liczba ta będzie rosła. - W perspektywie 2020 roku 30 proc. powierzchni Polski to będą lasy - deklaruje Marcin Korolec, minister środowiska. Jego zdaniem, skorzysta na tym m.in. przemysł meblarski i papierniczy.