• Informacje na temat:

  powódź 2010 polska

Artykuły na temat: powódź 2010 polska
 • Biedronka napina muskuły

  Sprzedaż sieci Biedronka wzrosła w I połowie 2010 roku o 18,1 proc. rdr do 8,88 mld zł. Spółka otworzyła w tym okresie 67 nowych sklepów, podtrzymuje że w całym 2010 roku sieć może się powiększyć o 150 placówek - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciela sieci Biedronka.

 • W Polsce ubezpieczonych jest dwie trzecie nieruchomości. To wciąż poniżej średniej europejskiej

  Coraz więcej Polaków decyduje się na ubezpieczenie mieszkania. Tylko towarzystwa ubezpieczeniowe direct sprzedały w ciągu trzech pierwszych kwartałów ubiegłego roku o blisko 15 proc. więcej takich polis. Obecnie ubezpieczonych jest dwie trzecie nieruchomości, na tle Europy to jednak wciąż niewiele.

 • ...zdarzenie spowodowane niszczycielskim działaniem sił przyrody, np. powódź, huragan, gradobicie, itp., c) długotrwałą chorobę należy rozumieć chorobę, która z medycznego punktu widzenia określana jest(...) internetowej. Powódź uznaje się bowiem za katastrofę naturalną, w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej (Dz. U. nr 62, poz. 558 ze zm...

 • Powstaje e-system, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, czy kupuje działkę na terenie zagrożonym powodzią

  Na terenach zagrożonych powodzią wciąż powstają domy i osiedla. Przepisy prawne, które zakazują takich inwestycji, w praktyce często są omijane - mówi Janusz Wiśniewski, pełniący obowiązki prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. To wina luki w przepisach. Za dwa lata ma powstać elektroniczny system, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić online, czy teren, na którym chce kupić działkę lub mieszkanie, jest bezpieczny.

 • W maju, przed powodzią, nastroje konsumentów były dobre, a Wskaźnik Optymizmu Konsumentów wzrósł o 2,6 pkt względem kwietnia do poziomu 96,7 pkt - podał instytut Ipsos.

 • Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że strona polska przyśpieszy prace nad wdrożeniem dyrektywy antypowodziowej. Jednocześnie podkreślił, że wdrożenie tych unijnych przepisów nie mogło nas uchronić przed powodzią.

 • Czy tani węgiel ominie Polskę?

  Przed górnictwem stoją poważne wyzwania. Braki węgla związane z powodzią w Australii mogą sprawić, że tani węgiel popłynie do Chin. Tymczasem węgiel kamienny dla odbiorców indywidualnych kosztuje nawet 1000 zł za tonę.

 • NIK: gminy nie zabezpieczają mieszkańców przed skutkami powodzi

  Samorządy nie podejmują wystarczających działań, by chronić mieszkańców przed skutkami powodzi - wynika z raportu NIK. Gminy m.in. nie ograniczyły zabudowy na terenach zalewowych, a w pozwoleniach na budowę nie informowały inwestorów o zagrożeniu powodzią.

 • Polskę stać obecnie tylko na tyle!

  Deficyt budżetu państwa na 2011 rok nie przekroczy 40 mld 200 mln zł, czyli będzie o 12 mld zł niższy niż ten dozwolony w budżecie na 2010 r. - powiedział w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że w kolejnych latach deficyty będzie malał.

 • Kto może liczyć na "powodziowe"?

  Sejm w czwartkowym głosowaniu przyjął nowelizację specustawy powodziowej, która dotyczy pomocy dla powodzian z Dolnego Śląska. Zmiany poparło 312 posłów, nikt nie był przeciw.