• Informacje na temat:

  poziom inflacji w polsce 2012

Artykuły na temat: poziom inflacji w polsce 2012
 • Imigracja idzie na rekord. Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce wciąż się powiększa

  ...wynika, że w roku 2019 możemy mieć rekordową liczbę cudzoziemców pracujących w Polsce, choć tempo wzrostu nie będzie tak szybkie, jak w latach 2015-2016 - komentuje dr hab. Paweł Kaczmarczyk(...) dwukrotnie więcej niż w czerwcu 2012 r., gdy był dołek cyklu koniunkturalnego. Dlatego pracownicy spoza Polski są potrzebni - mówi główny ekonomista Crédit Agricole Jakub Borowski...

 • Wskaźnik PMI dla Polski na poziomie 47,4 pkt.

  Wskaźnik PMI dla Polski w lipcu spadł do poziomu 47,4 pkt. z 48,4 pkt. w czerwcu wobec prognozy 48,0 pkt. - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Skala spadku była najsilniejsza od grudnia 2018, a indeks uplasował się na najniższym poziomie od kwietnia 2013 r.

 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  Ponad dziesięć lat temu na łamach portalu wynagrodzenia.pl (1) zastanawialiśmy się, jak integracja z Unią Europejską wpłynie na pensje mieszkańców naszego kraju. Nasi analitycy przewidywali wtedy, że wynagrodzenia będą rosły powyżej inflacji, przy czym ich dynamika nie będzie zbyt gwałtowna. Co więcej wskazali, że nie ma co liczyć na wzrost zarobków bez wzrostu PKB oraz spadku bezrobocia...

 • Niska inflacja nie będzie służyć złotemu

  Jeszcze całkiem niedawno część uczestników rynków finansowych nie wierzyła w scenariusz braku podwyżki stóp procentowych w Polsce w tym roku, a tymczasem okazuje się, że stopy mogą faktycznie nie wzrosnąć nawet w roku przyszłym. Inflacja po raz drugi okazała się znacznie niższa od oczekiwań i nie będzie to służyć notowaniom złotego.

 • Zarobki nauczycieli w Polsce należą do najniższych w Europie. Kwietniowe podwyżki tego nie zmienią

  ...​Pod względem wysokości wynagrodzenia nauczycieli Polsce daleko nie tylko do zamożnych państw Europy, ale i naszych najbliższych sąsiadów. Wprowadzone od kwietnia podwyżki tego obrazu nie zmienią. Ponad 99 proc. nauczycieli może liczyć na średni wzrost wynagrodzeń o 5,35 proc., czyli od 95 do 168 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego. W skali roku podwyżki wyniosą 3,75 proc., a odliczając...

 • GUS podał szacunek inflacji w lipcu 2019 r.

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. wzrosły rdr o 2,9 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny nie zmieniły się - podał Główny Urząd Statystyczny. W lipcu 2019 r. wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znajdował się w granicach odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5 proc. +/- 1 p. proc.).

 • Kto naprawdę zarobi na Euro 2012?

  O organizację imprez sportowych wielkiego formatu ubiega się wiele krajów. Polsce i Ukrainie przypadł zaszczyt goszczenia najlepszych reprezentacji piłkarskich starego kontynentu podczas Euro 2012. W jaki sposób i czy w ogóle organizacja tego wydarzenia wpłynie na nasze zarobki i polską gospodarkę?

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • W 2012 r. nauczyciele dostaną podwyżki

  Jak przypomina minister edukacji Krystyna Szumilas, rozporządzenie to jest efektem ustaleń z 2008 r. dotyczących sukcesywnego wzrostu wynagrodzeń nauczycieli. Środki na ten cel są zaplanowane w budżecie. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego ubolewa, że ta podwyżka będzie niewielka porównując ją z poziomem inflacji w Polsce. Sławomir Broniarz zapowiada, że zwróci się do MEN-u o uporządkowanie...

 • GUS podał ważne dane o inflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym spadły o 1,6 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Mimo ogólnego spadku cen, więcej trzeba było płacić za alkohol i wyroby tytoniowe.