• Informacje na temat:

  poziom życia

Artykuły na temat: poziom życia
 • Zarobki i koszty życia w Danii

  ...obcokrajowców pracujących w Danii. Przyciągają ich pokaźne zarobki i wysoki poziom życia, a barierę językową pomagają pokonać opłacane przez pracodawców intensywne kursy językowe. Na koniec 2016 roku(...). Więcej zarabiają tylko mieszkańcy Luksemburga. Na przestrzeni ostatnich 16 lat wynagrodzenia w Danii powoli, ale systematycznie rosły, począwszy od poziomu 3890 euro. Wysokim poziomem zarobków wyróżnia...

 • Ranking: W których polskich miastach żyje się najlepiej? Warszawa spadła z podium

  Najlepiej żyje się w Poznaniu. W rankingu jakości życia w czołówce uplasowały się Zielona Góra i Kraków. Warszawa spadła w zestawieniu na 7. lokatę.

 • Zarobki i koszty życia za granicą - Norwegia czy Niemcy

  ...ponad 600 procent polskiej średniej płacy, wynosząc 6665 dolarów. W Kraju Fiordów jednak były też najwyższe ceny i, co za tym idzie, także koszty życia. Co istotne dla pracowników sezonowych(...) były też płace w Niemczech. Przy wyjazdach do prostych prac sezonowych warto sprawdzić poziom płac minimalnych w poszczególnych państwach - czyli ile otrzymuje pracownik zarabiający najmniej jak...

 • Wielu młodych Polaków, mimo że pracuje zarobkowo, zamiast "życia na swoim" wybiera mieszkanie z rodzicami. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje wady jak i zalety. Do tych ostatnich z pewnością należą niskie koszty życia, a czasami nawet ich brak. Umożliwia to młodym odłożenie znacznej części dochodów. Z wyliczeń Expandera wynika, że po 7,5 roku mieszkania w rodzinnym domu mogliby oni zgromadzić

 • Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

  Ubywa chętnych do wyścigu o lepszą posadę lub wyższą pensję. Praca wciąż jest ważna, ale przegrywa albo z rodziną, albo z chęcią wygodniejszego życia.

 • Polska powiatowa zadowolona z życia! Na co wydaje 500 plus?

  Mieszkańcy małych miast i wsi są zadowoleni z życia w lokalnych społecznościach. Widzą poprawę infrastruktury z pieniędzy unijnych. Doceniają program 500 plus. Ale nie brakuje powodów do narzekania - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie SGB-Banku i banków spółdzielczych tego zrzeszenia.

 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  ...we wskaźnikach prezentowanych przez GUS? Ile pieniędzy wydają Polacy, a ile mogą odłożyć na przyszłość? Artykuł prezentuje dane na temat dochodów gospodarstw domowych i kosztów życia Polaków.

 • Z raportu Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa za 2014 rok wynika, że 10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki, a 6,2 mln żadnej nie przeczytało. Najchętniej po lekturę sięgają uczniowie i studenci. Od czytania stronią zaś emeryci, mieszkańcy wsi i osoby o niskich dochodach. Czytelnictwo wśród swoich klientów chce promować Biedronka, głównie poprzez rabaty na książkowe nowości czy konkursy dla twórców tekstów dla dzieci.

 • Polacy wciąż uczą się równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym

  ..., Szwecji i Belgii. Badanie mierzy poziom optymizmu kandydatów w odniesieniu do szans na znalezienie nowej pracy, przewidywanego czasu trwania poszukiwań, oczekiwań wobec własnej sytuacji zawodowej...

 • Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, co miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej. Nie dziwi więc fakt, że przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie.