• Informacje na temat:

  pozostanie w ofe wniosek

Artykuły na temat: pozostanie w ofe wniosek
 • ...tylko do ZUS, czy też do ZUS i Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Na pozostanie w OFE zdecydowało się ponad 2,5 mln ubezpieczonych. To jak OFE inwestują składki jest ważne nie tylko dla tych osób, ale także dla tych, które wybrały ZUS. Wszystkie bowiem składki zgromadzone w OFE do 31 lipca 2014 roku tam pozostały. Warto uważnie przeczy tać pismo, które dostaliśmy z OFE To nie jest jedyna...

 • OFE: Miliony przyszłych emerytów czeka na ten wyrok

  3-4 listopada Trybunał Konstytucyjny rozpozna wnioski prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich ws. reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych - poinformował Trybunał na swojej stronie internetowej. Obecnie w OFE jest ponad 16,5 mln członków.

 • Co muszę zrobić, by w związku ze zmianami dotyczącymi wypłat emerytury nadal pozostać w OFE? Barbara Kleczewska z Poronina.

 • OFE kosztowały nas 290 mld złotych

  Zmiany w OFE miały na celu m.in. zapewnienie stabilności finansów publicznych odpierali we wtorek przed Trybunałem Konstytucyjnym przedstawiciele Sejmu i rządu. Wiceminister Leszczyna wskazała, że od początku istnienia OFE koszt refundacji składek do funduszy emerytalnych wyniósł 195 mld zł.

 • Składki w II filarze emerytalnym podlegają dziedziczeniu (pierwszy filar to nasze indywidualne konto w ZUS). Po zmianie ostatnich przepisów o Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) możliwe są dwie sytuacje. Jednak w obu przypadkach zasady dziedziczenia składek pozostają identyczne.

 • Morawiecki: Wielka reforma OFE wejdzie w życie od początku lipca 2018 r.

  Reforma OFE wejdzie w życie od początku lipca przyszłego roku - poinformował PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest to bardzo kompleksowa reforma, przygotować się do niej musi także ZUS.

 • Należysz do OFE? Musisz zdecydować, czy w nim zostać. Jeśli nie złożysz w terminie oświadczenia, twoje składki będą trafiać tylko do ZUS-u.

 • ZUS czy OFE? Okno transferowe otwarte do końca lipca. Wnioski po czasie będą nieważne

  Do końca lipca można zdecydować, czy część naszej składki na ubezpieczenie społeczne trafi do Otwartych Funduszy Emerytalnych, czy będzie przekazywana w całości do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Ma Pani przed sobą wiele lat aktywności zawodowej, więc pozostanie w OFE może nieco podnieść Pani przyszłą emeryturę, jednak warto wiedzieć, że część pozostawiona w ZUS-ie jest rewaloryzowana. Dziś trudno zatem ocenić, co okaże się korzystniejsze; należy przy tym pamiętać, że część przekazana do OFE to niewielka część naszych składek i w zasadniczy sposób nie zmieni ona przyszłej emerytury...

 • Sąd: Pozew zbiorowy ws. reformy OFE - prawnie dopuszczalny

  Pozew zbiorowy przeciw Skarbowi Państwa - ministrowi pracy i polityki społecznej, ZUS i kilku towarzystwom emerytalnym w związku z reformą OFE jest dopuszczalny prawnie - orzekł w środę nieprawomocnie Sąd Okręgowy w Warszawie.