• Informacje na temat:

  pozwolenie na użytkowanie

Artykuły na temat: pozwolenie na użytkowanie
 • ..., że w danym wypadku konieczne jest jednak pozwolenie na budowę. Brak sprzeciwu traktowany będzie jako milcząca zgoda na budowę – wówczas można będzie rozpocząć inwestycję. Warto pamiętać, że nadal(...) podstawie zgłoszenia a nie jak dotychczas pozwolenia na użytkowanie. W katalogu takich obiektów znalazły się m.in. warsztaty rzemieślnicze, stacje obsługi pojazdów, parkingi, magazyny, myjnie samochodowe...

 • Nieważność decyzji o pozwoleniu na budowę - jakie konsekwencje dla inwestorów?

  Czym skutkować będzie dla inwestorów unieważnienie decyzji o pozwoleniu na budowę? Jakie związki zachodzą pomiędzy wspomnianą decyzją administracyjną a decyzją o pozwoleniu na użytkowanie wydaną dla tej samej inwestycji?

 • Mam ładną działkę i chciałabym wybudować na niej altanę, a w przyszłości wykupić ten teren. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę? Altana musi spełniać jakieś warunki? Zanim zacznę inwestować, chyba powinnam się dowiedzieć też, czy działki nie będą likwidowane. Chciałabym zostawić ją dzieciom. Mirosława, 54 lata, Wrocław...

 • Stadion już nie widmo - gotowy do użytkowania

  Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie nowego stadionu miejskiego w Białymstoku, który pomieści ponad 20 tys. widzów. W niedzielę każdy będzie mógł obejrzeć stadion.

 • Najlepsze auto? Służbowe! Szczególnie w trakcie urlopu

  Według badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management, ponad połowa polskich pracodawców decyduje się pokrywać koszty, związane z użytkowaniem służbowych samochodów w celach prywatnych. Kwestie związane z zakresem dozwolonego użytkowania samochodu firmowego pojawiają się więc co roku, zwłaszcza w okresie planowania letnich urlopów.

 • Flagowy polski projekt handlowy należący do spółki GTC otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Galeria Północna jest pierwszym centrum handlowo-rozrywkowym nowej generacji położnym na warszawskiej Białołęce. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania zezwolenia na budowę.

 • Szturm cudzoziemców

  W I połowie 2007 roku w Polsce wydano cudzoziemcom 7.750 zezwoleń na pracę. Jest to o 10,7 proc. więcej niż w I połowie 2006 roku - podał resort pracy w komunikacie. Od stycznia do końca czerwca 2007 wojewodowie otrzymali 7 tys. 076 wniosków o pozwolenie na pracę - o 2,2 proc. więcej niż w I połowie 2006 r.

 • MIiR zapowiada zmniejszenie liczby dokumentów przy pozwoleniu na budowę

  Zmniejszenie liczby koniecznych dokumentów potrzebnych na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę, prostsze i szybsze procedury, brak możliwości podważenia pozwolenia na budowę po 5 latach, to zmiany w Prawie budowlanym, które powinny zostać przyjęte w tej kadencji Sejmu.

 • ...}}--> Zwiększy się liczba obiektów oddawanych do użytkowania na podstawie zgłoszenia (zastąpi ono obecnie wydawane pozwolenie na użytkowanie). Oprócz domów jednorodzinnych procedura zgłoszenia(...) zgłoszeniach, do 14 dni (teraz jest 21 dni) zostanie skrócony okres oczekiwania na tzw. milczącą zgodę na użytkowanie (to termin, w jakim urząd może zgłosić jakieś zastrzeżenia).

 • I etap Opolska Business Park - nowoczesnego kompleksu biurowego realizowanego przez Echo Investment w północnej części Krakowa - uzyskał pozwolenie na użytkowanie.