• Informacje na temat:

  praca rozliczanie projektów ue

Artykuły na temat: praca rozliczanie projektów ue
 • Prowadzą w rankingu 100 najbardziej pożądanych pracodawców. Jednak to o nich mówi się, że traktują ludzi przedmiotowo, zużywają i wypluwają. Jak to jest, że praca w korporacji może być jednocześnie spełnieniem marzeń i przekleństwem? Z Izabelą Kielczyk, psychoterapeutką ludzi biznesu, rozmawia Magdalena Jankowska...

 • Rząd zmienia PIT tak, aby urząd skarbowy rozliczał podatnika. Zmiana ma ograniczyć koszty, a projekt zmian wpisany jest do wykazu prac legislacyjnych. Szczegóły przedstawi w piątek resort finansów.

 • Kosiniak-Kamysz: Za tydzień projekt zmian dot. rozliczania czasu pracy

  ..., na pewno będziemy o tym dyskutować. Myślę, że to ciekawa koncepcja (...); liczę na to, co pan komisarz powie w tej sprawie - powiedział minister. Szukasz pracy? Przejrzyj oferty w serwisie Praca...

 • Koszty remontu rozliczane w czasie - interpretacja indywidualna organu podatkowego

  Skoro wydatki remontowe zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości są rozliczane przez podatnika w określonym z góry okresie, to powinny one w tym samym czasie być kwalifikowane do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych.

 • Stanisław Szwed: Umowy o pracę zmienione, następny kodeks pracy

  .... Zwrócimy się do nich także z prośbą o wytypowanie po jednym przedstawicielu, który będzie brał udział w pracach komisji. Łącznie będzie to siedem osób, a kolejne siedem wskaże rząd. Celem byłoby...

 • Rozliczanie VAT przy odwrotnym obciążeniu

  Część usług budowlanych została objęta mechanizmem odwrotnego obciążenia VAT, jeżeli usługodawca i usługobiorca są czynnymi podatnikami VAT, a usługodawca świadczy te usługi jako podwykonawca. Pomimo że zasady te obowiązują od 1 stycznia 2017 r. okazuje się, że praktyczne ich zastosowanie stwarza podatnikom w dalszym ciągu wiele problemów.

 • Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz liczy, że jeszcze przed końcem tego roku uda się wypracować wspólny dla rządu, pracodawców i związkowców projekt zmian w Kodeksie pracy, umożliwiający bardziej elastyczne rozliczanie czasu pracy.

 • Kierowca w transporcie międzynarodowym, wykonując swoją pracę, nie będzie już w podróży służbowej. A na potrzeby ZUS czy fiskusa będzie traktowany jak pracownik delegowany. To najważniejsze zmiany z projektu nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców, do którego dotarł "DGP".

 • Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz liczy, że jeszcze przed końcem tego roku uda się wypracować wspólny dla rządu, pracodawców i związkowców projekt zmian w Kodeksie pracy, umożliwiający bardziej elastyczne rozliczanie czasu pracy.

 • Problemy z rozliczaniem VAT przez zakład budżetowy

  W przełomowym dla gmin wyroku z dnia 29 września 2015 r. wydanym w sprawie C-276/14, Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, iż gminne jednostki budżetowe nie są podatnikami VAT. Podatnikiem VAT jest zatem gmina, chyba że podejmuje działalność lub dokonuje transakcji jako organ władzy publicznej.