• Informacje na temat:

  praca stocznia marynarki wojennej

Artykuły na temat: praca stocznia marynarki wojennej
 • Prawie połowa załogi Stoczni Marynarki Wojennej może stracić pracę

  Prawie połowa z 1050 osobowej załogi Stoczni Marynarki Wojennej (SMW) w Gdyni może stracić pracę do końca roku. Najwięcej osób otrzyma wypowiedzenia w maju. Od marca pracownicy nie dostają wynagrodzeń z powodu trudnej sytuacji firmy.

 • Specjalizacja i produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej mogą uratować polskie stocznie. Dzięki temu do 2030 roku może powstać 85 tys. nowych miejsc pracy

  Trwają prace nad tym, by zaktywizować sektor stoczniowy. Konieczne jest uruchomienie programu dużych zamówień stoczniowych i wsparcie ze strony państwa. Pomóc może także konsolidacja sektora i specjalizacja, np. produkcja okrętów dla Marynarki Wojennej - wynika z raportu Instytutu Studiów Wschodnich. Wdrożony program naprawczy może skutkować stworzeniem 85 tys. nowych miejsc pracy.

 • W stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczęła się procedura zwolnień grupowych. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z zarządem stoczni w sprawie planowanej redukcji zatrudnienia. Zarząd zakładu chce zwolnić około 300 osób z około 1250 zatrudnionych. Ponadto w tym roku w ramach dobrowolnych odejść ma zrezygnować z pracy około 100 osób.

 • Wojsko Polskie: MON wyda 7,5 mld złotych

  Polska Marynarka Wojenna wzbogaci się o trzy okręty podwodne. Już na jesień może zostać rozpisany przetarg. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wydać na ten cel 7,5 mld złotych.

 • Francuzi chcą nam sprzedać Skorpeny

  Transfer technologii, rakiety manewrujące, niezależność użycia to według DCNS główne cechy francuskiej oferty na okręty podwodne dla Polski.

 • W polskich stoczniach powstaną statki za prawie miliard euro

  Trójmiasto staje się jednym z czołowych ośrodków europejskich w przemyśle okrętowym. Polskie stocznie do 2017 roku zbudują kilkanaście statków o wartości prawie miliarda euro.

 • Polskie stocznie - uzdrawiająca ręka państwa?

  Wydaje się, że w obowiązującej od 1 stycznia br. ustawie o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych wyciągnięto wnioski z lekcji po kilkukrotnych prób sanacji tej branży. Czy tym razem się uda?

 • Gróbarczyk dla "DGP": Dziesięć promów w piętnaście lat

  Stocznie idą pod nasz nadzór, bo mamy ambitny plan uzdrowienia tego przemysłu - mówi minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w wywiadzie dla "DGP". Zapowiada w nim dostarczenie polskim armatorom 10 promów w ciągu 15 lat.

 • "Nasz Dziennik": Z polską banderą

  Rząd szykuje przepisy umożliwiające armatorom powrót pod narodową banderę - informował w tym tygodniu "Nasz Dziennik". Korzystne finansowo rozwiązania prawne mają wejść w życie już w przyszłym roku.

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.