• Informacje na temat:

  praca w domu

Artykuły na temat: praca w domu
 • Praca z domu po nowemu. Szykują się zmiany

  ...siedzibą firmy, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, ale wyłącznie we własnym domu. W szczególności chodzi o przypadki, gdy np. pracownik z różnych względów, np. nagłej konieczności(...) propozycja. Już teraz zdarza się, że firmy umożliwiają zatrudnionym pracę z domu w awaryjnych sytuacjach, ale przepisy utrudniają im podejmowanie takich decyzji - uważa Katarzyna Dobkowska, radca prawny...

 • Dom spokojnej starości czy dom horroru?

  Polskie społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie, a rodzina patriarchalna stała się niemodna i odeszła wraz z pokoleniem naszych rodziców. Jeszcze na wsi te tradycje są kultywowane, ale też niestety zanikają...

 • Jeśli mamy wykonywać zlecenia w domu, jak zorganizować sobie czas i przestrzeń, by dobrze wywiązywać się z obowiązków?

 • Koszty i korzyści z budowy domu energooszczędnego

  Najprościej rzecz ujmując, dom energooszczędny to taki budynek, który będzie miał jak najniższe zapotrzebowanie na energię. Czyli w praktyce koszt jego utrzymania okaże się być znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku domów tradycyjnych.

 • Zmiany w prawie. Praca w banku i domu maklerskim tylko dla niekaranych

  Firmy z sektora finansowego będą mogły pytać kandydatów do pracy o niekaralność - to propozycja Ministerstwa Rozwoju. Projekt nowej ustawy wyeliminuje obecną lukę w prawie. Powoduje ona bowiem kuriozalną sytuację: agenci ubezpieczeniowi muszą spełniać wymóg niekaralności, a pracownicy banków już nie.

 • Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

  Koszty budowy domów jednorodzinnych są dość wysokie. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Jednym z nich może być samodzielna budowa domu systemem gospodarczym. Przy dużym nakładzie pracy własnej można liczyć na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Zobaczmy więc, czy jest możliwe wybudowanie domu z poddaszem użytkowym (pow. użytkowa 140 m2) do stanu

 • Praca w godzinach nadliczbowych. Co przysługuje pracownikowi?

  Praca w tzw. nadgodzinach powinna zostać zrekompensowana pracownikowi. Za wykonywanie obowiązków służbowych poza ustaloną normą powinien on dostać wyższe wynagrodzenie lub dni wolne.

 • Dom spokojnej starości, czy dom horroru?

  Polskie społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie, a rodzina patriarchalna stała się niemodna i odeszła wraz z pokoleniem naszych rodziców. Jeszcze na wsi te tradycje są kultywowane, ale też to powoli zanika. Ostatnimi czasy w mediach można zauważyć duże zamieszanie związane z domami spokojnej starości. Co jakiś czas napływają nowe doniesienia o strasznych warunkach, w jakich mieszkają pensjonariusze.

 • Jestem na długim zwolnieniu po złamaniu nogi. Dostałam propozycję przepisania tekstu na komputerze (na umowę o dzieło) – bez wychodzenia z domu, a więc bez forsowania nogi. Czy wolno mi to zrobić? – pyta Alicja ze Szczecina.

 • Największe przeszkody w prowadzeniu firm w Polsce

  Koszty pracy, niestabilność prawa oraz nadmiar obowiązków biurokratycznych znalazły się w czołówce największych przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce według przedsiębiorców sektora małych i średnich firm. Takie wnioski płyną z dorocznego badania Domu Badawczego Maison, przeprowadzanego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.