• Informacje na temat:

  praca w niemczech ile mozna zarobic

Artykuły na temat: praca w niemczech ile mozna zarobic
 • Praca w Niemczech: 227 euro za 17 dni ciężkiej pracy

  Tyle tylko zarobiła, po potrąceniach, 18-letnia mieszkanka województwa opolskiego, która przez 17 dni pracowała w Niemczech przy zbieraniu truskawek. Wyszło 1,67 euro za godzinę. To mniej niż dostałaby w Polsce.

 • Zarabiałeś za granicą? Też musisz rozliczyć się z fiskusem

  Tylko do 30 kwietnia br. możemy rozliczyć się z fiskusem. Dotyczy to również tych z nas, którzy uzyskali dochody za granicą. Kto jednak powinien otrzymać nasze zeznanie: polski Urząd Skarbowy, czy może raczej niemiecki Finanzamt lub brytyjski Her Majesty Revenue & Customs?

 • Ile zarabiają informatycy w Europie?

  ...polskiego mogą liczyć programiści z Holandii i Anglii. Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi . Mateusz Rachucki...

 • Kto zyska, a kto straci na jednolitym podatku? Kowalczyk: Każda praca opodatkowana tak samo

  Podatek jednolity będzie korzystny dla tych, którzy dziś mało zarabiają. Natomiast osoby o wyższych dochodach, zyskujące teraz np. na trzydziestokrotności, bo nie odprowadzają od pewnego pułapu składek na ZUS, dołożą trochę więcej - mówi Henryk Kowalczyk.

 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  Gdzie na Zachodzie można zarobić lepiej niż w Polsce? Jeden rzut oka na mapę europejskich płac wystarczy, by się przekonać, że... prawie wszędzie. Poza prowincjonalną Grecją i Portugalią wszędzie płace są znacznie wyższe niż w Polsce. W Szwajcarii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, we Francji, Niemczech, Austrii i na północy Włoch, pensje są wręcz uderzająco wyższe niż w naszym kraju...

 • Branża spożywcza walczy o nasze portfele

  Przemysł spożywczy w Polsce to potężna branża. Na żywność i napoje wydajemy niemal co czwartą zarobioną złotówkę. Część z tych pieniędzy idzie na nieprzetworzone artykuły rolne, ale większość zasila dochody branży przetwórstwa rolno-spożywczego.

 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ...wynagradzania opiekunów osób starszych. Od 1 stycznia 2015 roku stawka minimalna w Niemczech to 8,50 euro. Praca w charakterze opiekuna osoby starszej w miejscu jej zamieszkania nie ogranicza się tylko do(...)Polonia w Niemczech W Niemczech, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, żyje około 560 tys. Polaków. Podejmują oni zazwyczaj prace fizyczne wymagające kwalifikacji (27 proc. emigrantów...

 • Raport FOR: Polacy w Wielkiej Brytanii

  Głównym powodem migracji z Polski do Wielkiej Brytanii jest dobrze funkcjonujący brytyjski rynek pracy i wyższe dochody. Bazując na oszacowaniach pracy Sprenger (2013) można obliczyć, że w ostatniej dekadzie różnice w poziomie dochodu były odpowiedzialne za 70 proc. migracji z Polski do Wielkiej Brytanii - przekonują eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Krwawa robota masarza w Niemczech

  ..., ale tylko trzy miesiące. Szukał lepszych warunków dla siebie w innym zakładzie i zatelefonował do mnie informując, że jest tam praca. Byłem wówczas w trudnej sytuacji życiowej, zmuszony zarobić na utrzymanie domu, rodziny itp. - Praca w "Tunisie" przy rozbiorze mięsa to duży szok dla Polaka, który tam trafia. Na godzinę rozbioru przez taśmę przechodzi 1500 sztuk elementów. Schab na pierwszej...

 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.