• Informacje na temat:

  praca w pkp cargo

Artykuły na temat: praca w pkp cargo
 • ​Zarobki: Nie ma porozumienia w sprawie płac dla załogi PKP Cargo. Coraz bliżej strajku

  ...- Władze PKP Cargo i przedstawiciele związków zawodowych nie porozumieli się co do wysokości podwyżek dla pracowników spółki; strony podpisały protokół rozbieżności - poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności". Taki protokół otwiera drogę do ewentualnego strajku załogi.

 • Były prezes PKP zarobił 400 tys. złotych w PKP Cargo

  Spółka PKP SA nie chciała w styczniu ujawnić zarobków ówczesnego prezesa Mirosława Pawłowskiego w PKP Cargo. Z analizy raportu rocznego giełdowej spółki wynika, że było to 400 tysięcy złotych.

 • Praca inne ma imię

  ...zatrudnienie, aby przetrwać. Jak np. PKP Cargo, która od stycznia do końca października odchudziła się o 23 proc. Jednak wbrew obiegowej opinii i rosnącej stopie bezrobocia (w październiku wzrosła do 11 proc(...) w kłopotach finansowych, mogą liczyć na dopłaty do wynagrodzenia pracownika podczas przestoju i obniżenia wymiaru czasu pracy - podkreśla Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Praca...

 • PKP Cargo chce być wiodącym operatorem logistycznym w Europie

  PKP Cargo, drugi największy przewoźnik kolejowy w Unii Europejskiej, chce do 2020 roku być wiodącym operatorem logistycznym w Europie.

 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić prac

  ...przewożonej masy - przyznaje Jacek Neska z zarządu PKP Cargo. Gwarancją zleceń krajowych dla spółki są grupy energetyczne, które budują nowe bloki węglowe np. w Opolu i Jaworznie. Problemem jest załamanie się eksportu węgla, który z powodu wysokich kosztów wydobycia nie wytrzymuje konkurencji z tym z zagranicy. W 2014 r. PKP Cargo przetransportowało 51,3 mln ton węgla kamiennego, czyli o prawie...

 • Wzrosła liczba przewozów w PKP Cargo, rośnie też zysk. Problemem brak rąk do pracy

  Pozyskanie pracowników jest obecnie największym problemem dla PKP Cargo - podkreśla prezes spółki. Grupa w I półroczu zwiększyła pracę przewozową i masę przewiezionych towarów, udało się także osiągnąć zysk netto wobec straty przed rokiem. Przewoźnikowi służy coraz lepsza sytuacja w gospodarce, więc dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Jednak ich liczba spada. Na koniec czerwca 2017

 • Kolejarze odejdą, biorąc z sobą 301 milionów złotych

  ...3300 pracowników PKP Cargo zapisało się do programu dobrowolnych odejść - poinformowała spółka w komunikacie. 15 stycznia br. minął termin zapisów do programu. Pierwotnie PKP Cargo szacowało, że może z niego skorzystać 1300 osób.

 • Według wyliczeń PAP strata netto przypisana akcjonariuszom dominującym PKP Cargo w czwartym kwartale minionego roku wyniosła 168,8 mln zł. Wynik okazał się o 13,1 proc. niższy od konsensusu PAP. Przychody wyniosły tymczasem 1,088 mld zł i były 2,2 proc. powyżej oczekiwań.

 • Nadchodzi fala masowych zwolnień?

  ...zwolnienia. Dodajmy do tego redukcje w PKP Cargo, w stoczniach Gdyni i Gdańska, w Poczcie Polskiej - wymienia gazeta. W dużych przedsiębiorstwach państwowych i mniejszych spółkach pracę straci 70

 • PKP Cargo: Strajk przesunięty do grudnia

  - Cieszę się, że nie dochodzi do zawirowań w funkcjonowaniu firmy - powiedział PAP Adam Purwin, prezes PKP Cargo. Strajk decyzją Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego (KKPS), zawieszony do 9 grudnia br.