• Informacje na temat:

  praca w polsce

Artykuły na temat: praca w polsce
 • Praca szuka pracownika

  ...podjęcia pracy "od zaraz" zgłoszone przez przedsiębiorców. W sierpniu 2017 r. było ich w całym kraju 152,2 tys., czyli o 11,2 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Z danych wynika, że bezrobocie w Polsce(...) odsetek zatrudnionych seniorów zwiększy się w Polsce z 28,5 proc. do 47,4 proc. Zapełnią oni lukę spowodowaną niedoborem pracowników młodszych, ale nie tylko. Na korzyść starszych pracowników przemawia...

 • Największe przeszkody w prowadzeniu firm w Polsce

  Koszty pracy, niestabilność prawa oraz nadmiar obowiązków biurokratycznych znalazły się w czołówce największych przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce według przedsiębiorców sektora małych i średnich firm. Takie wnioski płyną z dorocznego badania Domu Badawczego Maison, przeprowadzanego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 • 45 proc. pracujących w Polsce Ukraińców rozważa pracę w innym kraju

  Pracę w innym kraju niż Polska czy Ukraina rozważa 45 proc. Ukraińców pracujących w Polsce - wynika z raportu EWL. W ubiegłorocznej edycji badania rozważało to 60,2 proc. ankietowanych. Z badania wynika też, że - w zależności od przyjętych kryteriów - od 2,6 proc. do 8,1 proc. ogólnej liczby ukraińskich pracowników może opuścić Polskę w celu znalezienia zatrudnienia w Niemczech.

 • Jaka będzie Polska za dekadę?

  Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK przygotował raport "RE-WIZJE. Polska za 10 lat" , który ukazuje jak w najbliższych latach zmieni się państwo, rynek, praca, edukacja, styl życia i miejsce Polski w Europie. Scenariusze są dwa: różowy i czarny.

 • TOP4 prac sezonowych dla Ukraińców w Polsce

  Przetwórstwo owocowo-warzywne, budownictwo, gastronomia i utrzymanie zieleni to cztery główne branże, w których obywatele Ukrainy mogą łatwo znaleźć pracę w miesiącach wakacyjnych – wynika z danych Personnel Service, jednej z trzech największych firm zatrudniających pracowników z Ukrainy w Polsce. Jest ryzyko, że Ukraińcy jednak skorzystają z luźniejszych przepisów dot. wjazdu do krajów Europy...

 • Polski fiskus lepiej traktuje pracujących sezonowo za granicą niż w Polsce

  Bardziej opłaca się sezonowa praca za granicą niż w Polsce. I nie tylko dlatego, że za granicą można uzyskać wyższe stawki, ale także ze względów podatkowych. Polski fiskus bowiem daje zarabiającym za granicą dodatkowe zwolnienie.

 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  Według danych Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych (CRPiP) na dzień 31 grudnia 2014 roku w Polsce zarejestrowanych było 282 522 osób uprawnionych do wykonywania zawodu. Liczba kobiet w tym gronie wynosi 277 334 osoby, co stanowi ponad 98 proc. Pielęgniarki, obok zawodu nauczyciela są najbardziej sfeminizowaną grupą zawodową w Polsce (GUS, 2014). W październiku 2014 roku w Polsce...

 • Deklarację o walce z niewolniczą pracą i wykorzystywaniem pracowników w rolnictwie, których ofiarami padają głównie imigranci, podpisali przedstawiciele rządu Włoch. Podkreślano, że bez imigrantów włoskie rolnictwo nie mogłoby funkcjonować.

 • Jak dostać pracę na lotnisku?

  ...dołożyć odpowiednich starań - satysfakcjonujące awanse. Pod tym względem praca na lotnisku w żaden sposób nie różni się więc, jak widać, od innych zajęć. Kto szuka, ten... znajduje Choć dla(...)? Warto też zwrócić uwagę na największego w Polsce pracodawcę w branży lotniczej, który zajmuje się zapewnianiem sprawnej i wyspecjalizowanej obsługi naziemnej na pięciu polskich lotniskach - firmie LS...

 • Jaka rekompensata za świąteczną pracę?

  Święta, co do zasady, są dniami wolnymi od pracy. Jest jednak wiele branż, w których można pracować w dni świąteczne. Stosunkowo niedawno, bo dopiero od 4 marca 2014 r., do katalogu tych branż dołączyły firmy, w których o terminie świątecznego odpoczynku decyduje zagraniczny układ dni świątecznych. Niezależnie jednak od specyfiki działalności danego zakładu zasady rekompensaty za świąteczną pracę są takie same.