• Informacje na temat:

  pracownicze akcje pkp

Artykuły na temat: pracownicze akcje pkp
 • Nowak: Przywileje pracownicze w PKP były "rozdęte ponad miarę"

  Kolejowe związki zawodowe oczekują do 28 grudnia rozpoczęcia rozmów z udziałem mediatorów ws. utrzymania na dotychczasowych poziomach ulg przejazdowych dla emerytów kolejowych. Minister transportu Sławomir Nowak podkreśla, że przywileje w PKP były "rozdęte ponad miarę".

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Kolejne zwolnienia w planach

  ...zatrudnienie o 2000 etatów. Inwestorzy przeprowadzający transakcje typu CFD na amerykańskie akcje z pewnością zauważyli, że planowane zwolnienia mocno wpłynęły na kursy spółek notowanych na giełdzie w Nowym Jorku. Dla przykładu, akcje Home Depot?s wzrosły o 4,65 proc. do 22,73 dolara po ogłoszeniu cięć o 7000 miejsc pracy. W Europie nastroje są podobne. Masowe zwolnienia planują między innymi firma Corus...

 • Minister infrastruktury: Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa"

  - Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa" - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Choć nie popiera zapowiadanego na 18 grudnia br. strajku w spółce, to jednak zapewnia, że rozumie rozgoryczenie jej pracowników.

 • ...i renciści mają prawo do średnio 2,7 ton węgla - mówi Jan Czypionka z Kompanii Węglowej (KW), największej polskiej firmy górniczej. Co jeszcze, oprócz deputatu węglowego oferuje swoim pracownikom PKP...

 • Manipulacje kursem akcji PKP Cargo na GPW? Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiona przez PKP

  - PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP, na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

 • Związkowcy z PKP Cargo grożą strajkiem

  Nie słabnie groźba strajku w kolejowej spółce PKP Cargo. Związkowcy chcą podwyżek płac dla załogi.

 • Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP SA pozytywnie ocenia sprzedaż PKP Energetyki

  Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP SA pozytywnie oceniło wczoraj proces sprzedaży spółki PKP Energetyka SA. Akceptacja WZA było jedną ze zgód koniecznych do uzyskania przed zakończeniem transakcji sprzedaży spółki.

 • PKP Cargo opublikuje prognozę dla grupy

  PKP Cargo, które podało prognozę jednostkowych wyników na 2018 r., planuje także publikację prognozy dla grupy kapitałowej po zatwierdzeniu planów gospodarczych spółek zależnych - poinformował p.o. prezesa PKP Cargo Krzysztof Mamiński. Po danych kurs akcji załamał się i zniżkuje ok 20 proc.

 • Sprzedaż PKP Energetyki do funduszu CVC obniża bezpieczeństwo kraju?

  Eksperci są zgodni: decyzja o przekazaniu funduszowi CVC wyłączności w negocjacjach na kupno PKP Energetyki to co najmniej ryzykowny eksperyment. Chodzi głównie o bezpieczeństwo energetyczne kraju.