• Informacje na temat:

  pracowniczy fundusz emerytalny

Artykuły na temat: pracowniczy fundusz emerytalny
 • Pracodawca, bez względu na formę organizacyjno-prawną, jest bezwzględnie zobowiązany do prowadzenia dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracowniczym oraz akt osobowych pracowników (art. 94 pkt 9a(...) pracowniczych czy socjalnych byłego pracownika, aby pozostawić ją "bez dozoru" i w warunkach grożących jej zniszczeniem. Dlatego okresy przechowywania tego rodzaju dokumentacji są na ogół bardzo...

 • Emerytury: Najwyższy czas na pracownicze programy emerytalne

  Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę nie zdobyło popularności w Polsce. Szykowane przez rząd kolejne zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych mogą tę sytuacje zmienić - uzupełnieniem gwarantowanej "publicznej" emerytury maja być dodatkowe oszczędności pracowników wspierane przez pracodawców.

 • Dopłaty do wypoczynku ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

  Spółka z o.o. ma utworzony ZFŚS. Czy środki tego funduszu można przeznaczyć na dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez pracowników we własnym zakresie? Jak zaksięgować takie dopłaty?

 • Rozkręca się emerytalna karuzela: Oto, jak będzie wyglądała reforma

  System miałby wyglądać tak: oprócz I filaru w ZUS istniałyby filary kapitałowe - pracowniczy, i dobrowolny - indywidualny.

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • Pracownicze Plany Kapitałowe mają szansę nie powtórzyć błędów III filara

  Możliwość oszczędzania w 3. filarze emerytalnym zmobilizowała niewielu. Większość z tych, która wzięła w nim udział raczej realnie straciła kapitał. Pracownicze Plany Kapitałowe mają być bardziej powszechne i efektywne.

 • Są pieniądze na zaległe płace

  Na szczęście są pieniądze na pokrycie niewypłaconych przez bankrutów pensji i innych świadczeń należnych zatrudnionym, bo Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych jest bogaty jak nigdy.

 • Pracownicze plany kapitałowe zastąpią fundusze emerytalne

  Według zapowiedzi Mateusza Morawieckiego, pracownicze plany kapitałowe mają zacząć obowiązywać od 2019 roku. System miałby być bowiem obowiązkowy.

 • Rynek pracy trudny dla ludzi po 55. roku życia

  ...składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za osoby ponadpięćdziesięcioletnie, od przynajmniej 30 dni zarejestrowane jako bezrobotne. Pracownicy po 55. roku życia...

 • PPE: Pracownicze Programy Emerytalne nie skusiły wielu

  Pracownicze Programy Emerytalne (PPE), będące jednym z elementów III filara systemu emerytalnego w Polsce, przez 10 lat swojego funkcjonowania nie rozwinęły się tak, jak tego oczekiwano.