• Informacje na temat:

  prawo do odstąpienia od umowy

Artykuły na temat: prawo do odstąpienia od umowy
 • Opisana sytuacja to przykład zawarcia umowy poza lokalem (miejscem prowadzenia działalności) przedsiębiorcy, czyli właśnie na pokazie, na ulicy, w domu, itp. Ma Pani prawo(...) trzeba podawać przyczyny odstąpienia od umowy – wystarczy wysłać do sprzedającego oświadczenie. Powstaje wówczas obowiązek wzajemnego zwrotu świadczeń w ciągu 14 dni. Odstąpienie od umowy jest...

 • Prawo do odstąpienia od umowy nie zawsze będzie obowiązywać

  Konsumenci coraz lepiej znają swoje prawa. Doskonałym przykładem może być prawo do odstąpienia od umowy. Warto jednak pamiętać, że nie dotyczy ono wielu usług turystycznych.

 • Zadzwonił do mnie operator telekomunikacji z propozycją przedłużenia umowy. Zgodziłam się i umówiliśmy się, że przyjedzie kurier do domu z nową umową do podpisania. Następnego dnia rzeczywiście zapukał do drzwi. Podpisałam umowę, a dzień później zjawił się następny kurier… Okazało się, że ten pierwszy podsunął mi dokumenty zupełnie innej firmy. Jak wycofać się z niechcianej umowy? Sabina...

 • W jakich okolicznościach strona możne wycofać się z umowy przedwstępnej dotyczącej zakupu nieruchomości? Jakie treści powinny zostać zawarte w takiej formie umowy, by skutecznie chroniła ona interes obu stron?

 • Prawo daje nam czasem możliwość unieważnienia umowy (np. o świadczenie usług). By można było z tego skorzystać, muszą być spełnione pewne warunki.

 • Raport bieżący nr 40/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W nawiązaniu do raportu bieżącego...

 • Pani Ewa kupiła pralkę na raty, bo nie miała wolnej gotówki. W sklepie podpisała umowę kredytową, potem przyjechali pracownicy i zainstalowali pralkę. Tydzień później pani Ewa dostała nagrodę w pracy. Postanowiła zrezygnować z rat i zapłacić za sprzęt od ręki. Nie minęło jeszcze 14 dni od umowy kredytowej, więc ma prawo z niej zrezygnować. Bank jednak żąda oddania pralki do sklepu. Czy słusznie?

 • Chcesz odstąpić od umowy kredytu? Uważaj, banki różnie liczą czas na wypowiedzenie

  Klientom banków przysługuje takie samo prawo odstąpienia od umowy kredytowej, jak kupującym inne usługi czy produkty. Zgodnie z przepisami można to zrobić w ciągu 14 dni. Okazuje się jednak, że banki różnie liczą ten okres.

 • ...będzie od marca ■To się nie zmieni – nadal będziemy mieli prawo do odstąpienia od umowy. Gwarantuje to bowiem ustawa o kredycie konsumenckim. Pismo o odstąpieniu od umowy można będzie, jak dotąd(...) nakazu zapłaty – do komornika. Odstąpienie od umowy – już bez komplikacji Tak jest teraz ■Mamy prawo odstąpić od umowy z firmą pożyczkową w ciągu 14 dni od daty jej podpisania. Firma nie ma prawa...

 • Biura podróży stale kuszą ofertami pozwalającymi beztrosko i z dużym wyprzedzeniem planować swój wypoczynek. Jako dodatkowe korzyści gwarantują niezmienność ceny usługi i możliwość bezpłatnego odstąpienia od umowy. Czy te "przywileje" nie są jednak automatycznie zapewniane przez prawo?