• Informacje na temat:

  prawo do odstąpienia od umowy

Artykuły na temat: prawo do odstąpienia od umowy
 • Opisana sytuacja to przykład zawarcia umowy poza lokalem (miejscem prowadzenia działalności) przedsiębiorcy, czyli właśnie na pokazie, na ulicy, w domu, itp. Ma Pani prawo(...) trzeba podawać przyczyny odstąpienia od umowy – wystarczy wysłać do sprzedającego oświadczenie. Powstaje wówczas obowiązek wzajemnego zwrotu świadczeń w ciągu 14 dni. Odstąpienie od umowy jest...

 • W jakich okolicznościach strona możne wycofać się z umowy przedwstępnej dotyczącej zakupu nieruchomości? Jakie treści powinny zostać zawarte w takiej formie umowy, by skutecznie chroniła ona interes obu stron?

 • Zadzwonił do mnie operator telekomunikacji z propozycją przedłużenia umowy. Zgodziłam się i umówiliśmy się, że przyjedzie kurier do domu z nową umową do podpisania. Następnego dnia rzeczywiście zapukał do drzwi. Podpisałam umowę, a dzień później zjawił się następny kurier… Okazało się, że ten pierwszy podsunął mi dokumenty zupełnie innej firmy. Jak wycofać się z niechcianej umowy? Sabina...

 • Raport bieżący nr 40/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W nawiązaniu do raportu bieżącego...

 • Prawo daje nam czasem możliwość unieważnienia umowy (np. o świadczenie usług). By można było z tego skorzystać, muszą być spełnione pewne warunki.

 • Chcesz odstąpić od umowy kredytu? Uważaj, banki różnie liczą czas na wypowiedzenie

  Klientom banków przysługuje takie samo prawo odstąpienia od umowy kredytowej, jak kupującym inne usługi czy produkty. Zgodnie z przepisami można to zrobić w ciągu 14 dni. Okazuje się jednak, że banki różnie liczą ten okres.

 • Pani Ewa kupiła pralkę na raty, bo nie miała wolnej gotówki. W sklepie podpisała umowę kredytową, potem przyjechali pracownicy i zainstalowali pralkę. Tydzień później pani Ewa dostała nagrodę w pracy. Postanowiła zrezygnować z rat i zapłacić za sprzęt od ręki. Nie minęło jeszcze 14 dni od umowy kredytowej, więc ma prawo z niej zrezygnować. Bank jednak żąda oddania pralki do sklepu. Czy słusznie?

 • Biura podróży stale kuszą ofertami pozwalającymi beztrosko i z dużym wyprzedzeniem planować swój wypoczynek. Jako dodatkowe korzyści gwarantują niezmienność ceny usługi i możliwość bezpłatnego odstąpienia od umowy. Czy te "przywileje" nie są jednak automatycznie zapewniane przez prawo?

 • Nawet po podpisaniu umowy i po wyjściu akwizytora z naszego domu nie jesteśmy bezbronni. Jak wybrnąć? To...

 • Czy odstępne podlega VAT?

  Należności wypłacone na rzecz skarżącej (odstępne) przez sprzedającego z tytułu odstąpienia od umowy przedwstępnej zobowiązującej do zawarcia umowy sprzedaży towarów używanych należy uznać za niepodlegające opodatkowaniu VAT - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.