• Informacje na temat:

  prawo nie działa wstecz

Artykuły na temat: prawo nie działa wstecz
 • Nie należy wpadać w panikę i od razu dokonywać wpłaty. Wezwanie może być nieuzasadnione. Masz prawo się odwołać! Radzimy, jak to zrobić.

 • Prawo nie będzie działać wstecz - Mateusz Morawiecki do przedsiębiorców

  - Przedsiębiorcy będą mieć gwarancje, że prawo wobec nich nie będzie działać wstecz - zapewniał w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że elementem pakietu zmian prawnych, szykowanych w resorcie rozwoju, będzie "klauzula pewności prawa", stwarzająca takie gwarancje.

 • ...znali je również pracownicy. Kto wie, do czego ma prawo, ten nie da się łatwo oszukać. 1. Kiedy podpisujemy umowę o pracę Jeszcze niedawno pracodawca miał obowiązek podpisać z nowym pracownikiem(...) pracowników, bo dawało możliwość zatrudniania ich bez podpisania umowy całymi tygodniami. Warto wiedzieć, że pod koniec ubiegłego roku prawo się zmieniło. Inspektorom łatwiej jest udowodnić nielegalne...

 • - Stosowanie protez w postaci specustaw zamiast kompleksowej zmiany przepisów staje się plagą, której należy się wreszcie przeciwstawić - mówi Arkadiusz Pączka, Dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP.

 • Nawet w szczęśliwym związku warto odpowiednio zabezpieczyć majątek, siebie i dzieci. Bo nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć...

 • Szefowie państwowych firm zapłacą podatek od odszkodowań przyznanych im jeszcze przed wejściem w życie przepisów o horrendalnie wysokiej daninie.

 • Bunt służby więziennej? Mamy trzy środki przymusu bezpośredniego: proszę, bardzo proszę i błagam

  Wyjątkowo nie chodzi im o podwyżki. Trochę też, ale zdają sobie sprawę, że domaganie się ich przy zwiększającej się liczbie wakatów, to zaciskanie sobie pętli na szyi - najstarsi i doświadczeni funkcjonariusze czekają na nie, by odejść ze służby z większą emeryturą. A głównym problemem Służby Więziennej jest brak rąk do pracy.

 • Mamy odpowiedni potencjał, aby odgrywać w Unii rolę, jaką wcześniej miała Wielka Brytania - mówi Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT "Cyfrowa Polska"

 • Prawie 2,5 mln Polaków jest zadłużonych. Nasze prywatne długi, między innymi w bankach, są warte ponad 40 mld zł! Niestety, wiele osób ma kłopoty z terminową spłatą. A bank to nie... święty Mikołaj, upomni się o swoje! Trzeba więc wiedzieć, jakie prawa ma wierzyciel.

 • Ekspert: Bruksela nie jest w stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2

  Bruksela nie jest w stanie powstrzymać budowy Nord Streamu 2. Gazociąg najprawdopodobniej powstanie, a wypowiedzi niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela to potwierdzają - mówi Katja Yafimava, ekspertka Oxford Institute for Energy Studies.