• Informacje na temat:

  prawo o ruchu drogowym

Artykuły na temat: prawo o ruchu drogowym
 • ...musiał odbyć kurs dokształcający z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym. Kursy oraz szkolenia będą prowadzone przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego(...) Prawo jazdy Okres próbny – 2 lata ✢ Każdy kierowca, który otrzyma prawo jazdy kategorii B, od przyszłego roku (nie jest jeszcze pewne, czy zmiany wejdą...

 • Prawo o ruchu drogowym: Badania techniczne będą znacznie droższe

  Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu ustawy o zmianie ustawy prawo o ruchu drogowym. W ramach przedstawionego projektu nadzór nad systemem badań technicznych sprawować ma Transportowy Dozór Techniczny. Nowy system to kolejny ukryty podatek.

 • Jeśli zamierzasz wyrobić prawo jazdy, zrób to w czasie najbliższych miesięcy. W styczniu 2016 r. zmienią się bowiem przepisy i trzeba będzie odbyć dodatkowe kursy, by nie stracić nabytych uprawanień do kierowania pojazdami. Wyjaśniamy, jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jakie zmiany nas czekają.

 • Umieszczenie reklamy w obrębie pasa drogowego bez odpowiedniego zezwolenia zarządcy podlega karze pieniężnej - na kogo, w świetle prawa, może zostać ona nałożona?

 • ...zapisać się na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Za egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B zapłacisz 30 zł (jest ważny bezterminowo), a praktyczny 140 zł. Po zdaniu obu musisz wnieść opłatę(...) i wygeneruje zaświadczenie. Dopiero z nim możesz zapisać się na kurs. Kurs i egzaminy Mając PKK, możesz natomiast podchodzić już do egzaminu teoretycznego, albo nauczyć się zasad ruchu drogowego...

 • System start-stop pozwala unikać mandatów? Prawo musi iść szybciej za rozwojem technologii

  W myśl art. 45 ust. 2 pkt. 1 ustawy prawo o ruchu drogowym, kierującemu nie wolno używać telefonu, trzymając słuchawkę lub mikrofon w ręce. Ale według orzecznictwa Sądu Najwyższego, włączony silnik oznacza, że przystępujemy do jego prowadzenia. A to już może być uznane za "stadialną formę usiłowania kierowania pojazdem".

 • Nowe egzaminy na prawo jazdy

  Od dwóch tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów na prawo jazdy. Część praktyczna wygląda tak jak wcześniej, ale egzamin teoretyczny jest dużo trudniejszy. Pierwsze doniesienia wskazują na istny pogrom. Zmieniła się też procedura wydawania tego dokumentu. Wyjaśniamy więc co teraz czeka osoby, które chcą wyrobić prawo jazdy. Do tej pory było tak, że kandydat na kierowcę pojawiał się w wybranym...

 • - Pięć miast podpisało we wtorek umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych, których jednym z celów jest zmniejszenie ruchu tranzytowego w centrach aglomeracji. Dofinansowania unijne dostały: Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów - poinformował we wtorek wiceminister rozwoju Witold Słowik.

 • ..., ponieważ przepisy dotyczące ruchu drogowego nie zmieniły się. Po jego ukończeniu zdajemy egzamin wewnętrzny. Zaświadczenie o zdanym egzaminie szkoła wysyła (zazwyczaj drogą elektroniczną) do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD). Po zdanym egzaminie wewnętrznym kursanci z numerem PKK zgłaszają się do WORD-u w celu weryfikacji danych i ustalenia terminu egzaminu zewnętrznego. W praktyce...

 • Czy gminy będą musiały zwrócić pieniądze do unijnej kasy, bo nie korzystają z fotoradarów?

  Podpisanie przez Prezydenta RP ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych nadal wzbudza kontrowersje. Samorządy uważają ją za ograniczenie ich autonomii oraz przyczynę wzrostu wypadków. Mogą również stracić potężne środki unijne, które pozyskały na infrastrukturę.