• Informacje na temat:

  prawo prasowe

Artykuły na temat: prawo prasowe
 • GIODO: Tworzenie "czarnych list" niezgodne z prawem

  Inspekcja Pracy, która wyjaśniła, że Kodeks pracy wyraźnie określa zakres danych osobowych, które osoby starające się o pracę muszą ujawnić. "Pracodawca ma prawo zażądać podania danych osobowych(...) prawo" - zaznaczono. PIP zwróciła również uwagę, że art. 22 Kodeksu pracy wskazuje na takie prawo także w stosunku do innych danych osobowych pracownika, imion i nazwisk oraz dat urodzenia dzieci...

 • Prowadzisz bloga? Sprawdź, czy musisz go zarejestrować w sądzie

  Dla polskiego prawa słowo "blog" nie istnieje. W większości przypadków twórczość blogowa musi więc podlegać prawu prasowemu, które pochodzi z... 1984 r. Rozwiązaniem mogłoby być uznanie wszystkich blogów za prasę, ale czy jest to możliwe?

 • Prawo: Teraz dopadniemy geodetów!

  ...tę reformę przeprowadzę" - dodał. Przypomniał jednocześnie, że premier zdecydowanie poparł propozycję tej reformy podczas wspólnej konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu. Minister...

 • Senacka komisja kultury i środków przekazu pozytywnie zaopiniowała we wtorek nowelizację ustawy Prawo prasowe. Senatorowie przyjęli jedną poprawkę, zakładającą, że grzywną karane byłoby opublikowanie "dosłownie cytowanej wypowiedzi" bez umożliwienia jej autoryzacji.

 • Premier: Uelastycznić prawo pracy; wyeliminować "śmieciówki"

  ...konferencji prasowej. - Będę proponował rozmowę w tych dwóch kierunkach: uelastycznić, a jednocześnie doprecyzować, żeby wyeliminować te najbardziej szkodliwe z naszego punktu widzenia formy "śmieciówek...

 • Raport bieżący nr 28/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W związku z komunikatem KNF opublikowanym w trakcie giełdowej sesji...

 • Nie będzie zwolnienia pracowników ze wstępnych badań lekarskich

  ...​Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wycofało się z propozycji zwolnienia pracownika ze wstępnych badań lekarskich w przypadku, kiedy posiada on już aktualne orzeczenie lekarskie, informuje serwis prawo.pl.

 • Liczba banków, które realizują programy naprawcze nie zwiększyła się i programem takim objętych jest siedem banków - poinformowało w środę biuro prasowe Komisji Nadzoru Finansowego.

 • Od września wzrosną zarobki nauczycieli

  Wzrost minimalnych pensji nauczycielskich o 244-334 zł przewiduje projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wyższe uposażenia będą wypłacane od 1 września 2019 roku - podało Prawo.pl.

 • SRK wypłaciła 150 tys. rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla

  Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wypłaciła już świadczenia 150 tys. osób uprawnionych do otrzymania rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla - poinformowało biuro prasowe SRK. Dodano, że trwa weryfikacja ok. 38 tys. wniosków.