• Informacje na temat:

  prawo wodne

Artykuły na temat: prawo wodne
 • W Wodach Polskich wrze. Będą protesty i zwolnienia?

  Fiasko rozmów o waloryzacji płac w gospodarce wodnej skłoniło związkowców do interwencji u premiera. Do końca sporu daleko i niewykluczone, że skończy się on protestami i L4.

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał Prawo wodne - poinformowała w czwartek wieczorem Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy wprowadzają opłaty za pobór wody m.in. przez energetykę, przedsiębiorców czy rolników. Taryfy za dostarczanie wody mieszkańcom mają pozostać bez zmian do końca 2019 r.

 • Nowe prawo sprzyja szybszemu rozpoczęciu prac.

 • Prawo wodne odroczone

  Ministerstwo Środowiska przyznaje, że ustawa - Prawo wodne nie wejdzie w życie tak jak planowało 1 stycznia 2017 r. Parlament przyjmie ją najwcześniej w I kw. 2017 r.

 • Za pływanie w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila alkoholu) nawet rowerem wodnym grozi grzywna do 5 tys. zł! A jeśli np. na jachcie nie ma trzeźwej osoby, która dysponuje uprawnieniami, policja może nakazać odholowanie łodzi do strzeżonej przystani. Nietrzeźwy sternik może stracić prawo jazdy. PAMIĘTAJ! Zależnie od rodzaju i wielkości łodzi holowanie kosztuje 50-200

 • Prawo wodne rodzi bunt w samorządach

  Strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego negatywnie zaopiniowała projekt ustawy - Prawo wodne, przygotowany przez Ministerstwo Środowiska.

 • W jaki sposób przeprowadzany będzie nabór do policji

  Związkowcy uzyskali prawo oceny kandydatów pragnących wstąpić do służby. Dodatkowa weryfikacja ma umożliwić przyjęcie w postępowaniu konkursowym osób o najlepszych predyspozycjach do tego zawodu.

 • Gajda: Prawo wodne nie poskutkuje podwyżkami cen

  - Nowe Prawo wodne nie poskutkuje podwyżkami cen: dla mieszkańców, dla rolnictwa czy też dla energetyki - zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska Mariusz Gajda.

 • Szef Wód Polskich pisze do PIP w sprawie problemów z wypłatą trzynastek

  ...rocznego za 2017 r. pracownikom, którzy nabyli do niego prawo u dotychczasowych pracodawców" - pisze prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca w piśmie. Pismo adresowane(...) marszałkowskich (...) oraz starostw powiatowych, którzy realizowali zadania marszałków województw oraz starostów określone w poprzednio obowiązującej ustawie Prawo wodne, byli przez cały 2017 rok pracownikami...

 • Prawo wodne "utopi" producentów żywności i napojów

  Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy "Prawo Wodne", który określa nowe stawki opłat dotyczące zarówno poboru wody, jak i ścieków. Dla przemysłu spożywczego Ministerstwo Środowiska ustanowiło specjalne stawki opłaty. Zdaniem Andrzeja Gantnera, dyrektora generalnego Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ), dla wielu firm spożywczych tak drastyczna