• Informacje na temat:

  prezes nbp

Artykuły na temat: prezes nbp
 • Działania NBP wpływają na stan naszych domowych finansów. Na to, jak drogie są kredyty i jak bardzo opłaca się oszczędzać.

 • Adam Glapiński, nowy prezes NBP rozpoczął kadencję

  Po złożeniu przysięgi przed Sejmem RP, które odbyło się 21 czerwca 2016 r., prof. Adam Glapiński, objął stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Tym samym rozpoczęła się sześcioletnia kadencja nowego prezesa banku centralnego, powołanego na to stanowisko przez Sejm RP 10 czerwca 2016 r.

 • RPP, w której skład wchodzi prezes NBP i dziewięciu członków, powoływanych przez Prezydenta, Sejm i Senat. Dlaczego wysokość stóp procentowych jest ważna dla szarego człowieka? Bo od nich może zależeć(...)Niestety, opinia Pani męża nie jest odosobniona. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nasze domowe finanse może mieć Narodowy Bank Polski. Tymczasem od decyzji NBP zależy, ile...

 • Banknot 500 zł wejdzie do obiegu - prezes NBP

  Prezes Narodowego Banku Polskiego powiedział, że banknot o nominale 500 złotych zgodnie z planem trafi do obiegu w lutym.

 • NBP chce opóźnić ustawę o ujawnieniu płac. Szef komisji finansów popiera

  Szef sejmowej komisji finansów publicznych przychyla się do apelu Narodowego Banku Polskiego. Będzie rozmawiał z Marszałkiem Kuchcińskim o opóźnieniu prac nad ujawnieniem i ograniczeniem zarobków w NBP. Przed jej uchwaleniem chce skonsultować ustawę z Europejskim Bankiem Centralnym.

 • Prezes NBP Glapiński: Nie zamierzam składać dymisji

  Nie zamierzam składać dymisji - powiedział prezes NBP Adam Glapiński w trakcie panelu na Kongresie 590.

 • Ile mógłby zarobić prezes giganta powstałego w wyniku połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu?

  Coraz częściej mówi się o możliwej fuzji PKN Orlen, PGNiG oraz Lotosu. Postanowiliśmy skoncentrować się na tym jakie wynagrodzenie, zgodnie z warunkami rynkowymi, mógłby otrzymać prezes takiej spółki.

 • Prezes NBP o stopach procentowych

  Nie widać na razie potrzeby, by myśleć o zmianie poziomu stóp procentowych - powiedział prezes NBP Marek Belka. Dodał, że w gospodarce nie dzieje się nic, co by odbiegało od projekcji NBP, zaś Polska powinna wyjść z deflacji z końcem tego roku.

 • Belka: "Mamy chory rynek pracy, trzeba go cywilizować"

  ...- Rynek pracy w Polsce jest chory, trzeba go cywilizować - ocenia prezes NBP Marek Belka. W kontekście tzw. umów śmieciowych przekonuje, że problemem nie jest samo istnienie "niekonwencjonalnych metod zatrudnienia", a "obdarowanie ich przywilejami fiskalnymi". - Trzeba z tym skończyć - podkreśla.

 • Magierowski: W piątek zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP

  W piątek przed południem zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.