• Informacje na temat:

  prezes zus

Artykuły na temat: prezes zus
 • Pracownicy ZUS grożą strajkiem. Prezes ZUS: nie ma powodów do obaw

  Pracownicy ZUS grożą strajkiem. - Negocjacje z załogą trwają, ale nie ma powodów do obaw - mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska w piątkowym numerze "Rzeczpospolitej".

 • Konkurs na nowego prezesa ZUS został rozpisany - poinformował IAR minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla "DGP" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska chce uproszczenia struktur w ramach trwającego przeglądu funkcjonowania firmy i jego kadr. W rozmowie z PAP zapowiedziała zmiany struktury organizacyjnej Zakładu, które rozpoczną się najprawdopodobniej w grudniu.

 • Z powodu choroby jestem w tragicznej sytuacji finansowej. ZUS odmówił mi przyznania emerytury, bo brakuje mi wymaganych przepisami udokumentowanych okresów składkowych i nieskładkowych. Słyszałam, że w takiej sytuacji mogę wystąpić o emeryturę specjalną. Czy to prawda? Elżbieta z Kłodzka...

 • Pięć nazwisk w konkursie na stanowisko prezesa ZUS

  Do kolejnego etapu konkursu na stanowisko prezesa ZUS zakwalifikowanych zostało pięć osób: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schröder oraz Edyta Stępień - wynika z informacji zamieszczonej na stronie ZUS.

 • ZUS chce przyjąć ponad 1,4 tys. praktykantów

  List intencyjny w sprawie programu praktyk zawodowych podpisali minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, prezes ZUS prof. Gertruda(...), w przyszłości zechce podjąć pełnoetatowe zatrudnienie - powiedziała prezes ZUS. Projekt "Program Praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych" realizowany jest z Programu Wiedza Edukacja...

 • Premier Ewa Kopacz powołała w środę Elżbietę Łopacińską do pełnienia obowiązków prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ma ona pełnić obowiązki do czasu wyłonienia nowego prezesa Zakładu - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

 • ZUS z zielonym światłem do kontroli firm

  ..., wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, członek Rady Nadzorczej ZUS. - To może sprawić, że kiedy ubezpieczony wystąpi do organu rentowego o wypłatę świadczenia, ZUS częściej będzie kwestionować(...)Wczoraj Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1778) w zakresie dotyczącym ustalenia przez ZUS...

 • MPiPS ogłosił nabór na prezesa ZUS

  Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w piątek na stronie BIP kancelarii premiera.