• Informacje na temat:

  problem przestępczość w polsce wypracowanie

Artykuły na temat: problem przestępczość w polsce wypracowanie
 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  ...z Bułgarii, jeśli chce, niech pracuje w Polsce. W ogólnym rozrachunku wszystkim się to opłaci. Wszyscy się wzbogacą. Dlaczego? Ze względu na dwa ekonomiczne prawidła: podział pracy i przewagę(...) wesprzeć. Przestępczość, a zwłaszcza terroryzm może być tutaj koronnym argumentem. Tyle że opartym na emocjach, a nie danych. Oczywiście, jakiś związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy imigracją...

 • Święta: Nie zrób prezentu oszustowi

  Polską tradycją stało się, że praktycznie od początku listopada sieci i sklepy handlowe z pełnym impetem rozpoczynają zakupowy sezon świąteczny. Konsumentom ta atmosfera szybko się udziela, czego kumulacja następuje na kilka dni przed Gwiazdką. Ważne jednak, żeby nie dać się ponieść, gdyż pomijając nieprzemyślane i zbędne wydatki, można nieświadomie zrobić prezent osobie, której nie było na liście do św. Mikołaja - oszustowi, który chętnie przejmie nasze środki lub dane wrażliwe.

 • Bezrobocie i polityka zatrudnienia w Polsce - to temat rozpoczętej w poniedziałek dwudniowej konferencji, zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy, Senat i Międzynarodową Organizację Pracy.

 • Wykształceni na start?

  Nawet 18 mln wykształconych pracowników do 2020 r. będą potrzebowali pracodawcy z krajów OECD. Eksperci zapowiadają, że już niedługo rozwinięte gospodarki świata odczują niedobór wykwalifikowanych pracowników z wyższym wykształceniem. Z kolei w tym czasie 32-35 mln osób z wykształceniem średnim może dotknąć bezrobocie. Czy wyższe wykształcenie dla młodych osób w Polsce jest sposobem na

 • Emerytury: Idą zmiany w mundurówce

  Polska policja jest formacją nowoczesną, ale muszą być zapewnione środki na jej dalszą modernizację, potrzeba też większej liczby policjantów - ocenia w rozmowie z PAP komendant główny policji Andrzej Matejuk.

 • W sejmie trwają prace nad nowelizacją prawa ubezpieczeniowego. W dotychczasowym brakuje m.in. doprecyzowania zapisów chroniących prawa konsumentów. W jakim stopniu polskie prawo odpowiada standardom nowoczesnego rynku?

 • Wygłaszam swoje exposé w sytuacji, kiedy w fotelach sejmowych nie ma mojego poprzednika ani liderów partii tworzących poprzednią koalicję. To pierwszy taki przypadek od początku polskiej transformacji.