• Informacje na temat:

  producenci polscy

Artykuły na temat: producenci polscy
 • Polscy producenci mebli sprzedają na świecie dużo, ale tanio

  O 14 proc. wzrósł w ubiegłym roku eksport mebli. Wprawdzie za część wzrostów odpowiadają koncerny zagraniczne, które przenoszą produkcję do Polski, ale krajowi producenci też świetnie sobie radzą za granicą. Dobrej pozycji branży mogą jednak zagrozić problemy z kadrą.

 • Producenci win owocowych skarżą się na wytyczne fiskusa

  Producenci win owocowych skarżą się na niesprawiedliwe wytyczne Ministerstwa Finansów i ostrzegają, że czterokrotny wzrost akcyzy na ich wyroby może doprowadzić do spadku konkurencyjności polskich win owocowych, a przemysł winiarski narazić na milionowe straty.

 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  ...celowej próbie przedstawicieli firm z sektora automotive będących klientami Exact Systems. Wśród nich znajdują się m.in. producenci samochodów, poddostawcy części i komponentów samochodowych Tier(...) przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów.

 • Polscy producenci sprzętu audio wyróżniają się na rynku światowym innowacyjnością, produktami wysokiej jakości; wciąż jednak są wyżej cenieni za granicą niż w kraju - zauważają twórcy raportu "Rynek polskich producentów sprzętu audio".

 • Polscy fachowcy poszukiwani przez firmy z całego świata

  Polscy fachowcy są dziś poszukiwani i to przez firmy z całego świata. Głównie jednak ubiega się o nich Europa, a w niej Niemcy - pisze w swoim piątkowym wydaniu (13 października 2017 r.) dziennik(...)" w artykule "Fachowcy od sąsiadów" i powtarza za Mariuszem Olszewskim, profesorem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej: "Polscy inżynierowie są bardzo dobrze wykształceni. Bez problemu mogą się...

 • Polscy producenci poza przetargiem na lokomotywy PKP Intercity. Będą odwołania?

  PKP Intercity ogłosiło dziś przetarg na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Zaskoczeniem jest, że wbrew założeniom programu Luxtorpeda 2.0 nie zostali do niego dopuszczeni polscy producenci - mimo że brali oni intensywny udział w dialogu technicznym przed ogłoszeniem zamówienia.

 • Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  Samorząd Katowic i Polska Grupa Górnicza będą współpracować w kształceniu młodzieży w zawodach górniczych i innych, niezbędnych dla przemysłu wydobywczego. W tym tygodniu podpisano porozumienie w tej sprawie, dające absolwentom klas górniczych gwarancję pracy w kopalniach spółki.

 • Polscy producenci wołowiny walczą o powrót na rynki Bliskiego Wschodu i Azji. Chodzi o mięso pochodzące z uboju rytualnego. Eksport takich produktów załamał niegdyś konstytucyjny zakaz uboju w Polsce, zniesiony niemal dwa lata temu.

 • ...rośnie zatem wraz z kolejnymi etapami produkcji futrzarskiej, w Polsce jednak branża koncentruje się tylko na pierwszym ogniwie - hodowli i uboju zwierząt. W dokumencie napisano, że polscy hodowcy...

 • Polscy producenci wieprzowiny walczą o rynek

  Polski rynek wieprzowiny 2018 r. nie może zaliczyć tej dekady do udanych. Spadł eksport i pogłowie trzody chlewnej, a Polska więcej tego mięsa sprowadza z innych krajów, niż sprzedaje za granicę. Produkcja polskiej wieprzowiny spadła z 2,8 mln ton w 2007 r. do 2,4 mln ton w 2017 r., co spowodowało, że z trzeciego eksportera wieprzowiny w Europie Polska spadła na miejsce siódme.