• Informacje na temat:

  producenci trumien

Artykuły na temat: producenci trumien
 • Polskie Linie Lotnicze LOT odnotowały za ubiegły rok stratę w wysokości 157,1 mln zł netto - wynika z informacji resortu skarbu, przekazanej w środę. Strata na działalności podstawowej wyniosła ok. 115 mln zł. Są to dane przed audytem w spółce.

 • Polskiej gospodarce grozi bezpieczne bankructwo

  Kolejne ograniczenia w udzielaniu hipotecznych kredytów walutowych, które zapowiada Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), to gwóźdź do trumny polskiej gospodarki.

 • Branży nawozowej dołożono kolejny problem, który może okazać się gwoździem do trumny. Niejasne przepisy dotyczące VAT spowodowały, że firmy od pół roku nie wiedzą, czy go płacić i w jakiej wysokości.

 • Akcyza na piwo

  W odpowiedzi na apel o większą ulgę w akcyzie na piwo małe browary otrzymały od resortu finansów - tak jak inne zakłady i gospodarstwa domowe - gigantyczną podwyżkę akcyzy na olej opałowy. Może ona być gwoździem do trumny dla ponad 40 regionalnych producentów piwa.

 • Gospodarka idzie z dymem

  Około 100 mld euro rocznie traci europejska gospodarka z powodu szkodliwych następstw palenia tytoniu - podał "Puls Biznesu". Dane te zaprezentowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na konferencji antynikotynowej w Warszawie.

 • Europejski Bank Centralny według ekonomistów podniesie w czwartek główną stopę procentową o 25 pkt. bazowych, ale na wartość euro w krótkim terminie mogą wpływać negatywne wiadomości z Grecji, Irlandii i Portugalii.

 • Ministerstwo Zdrowia planuje obniżyć marże hurtowe dla leków refundowanych o 10%. Analitycy obniżyli już prognozy dla giełdowych dystrybutorów farmaceutyków.

 • Splot niekorzystnych czynników spowodował, że początek tygodnia przyniósł dalsze spadki rodzimych indeksów na GPW. Podaż zdominowała notowania już od początku handlu, do czego przyczyniło się rozczarowanie inwestorów w Europie Zachodniej finiszem piątkowych notowań za oceanem i wciąż słabymi danymi z chińskiej gospodarki.

 • Złoty powyżej poziomu 4,00 za euro

  Złoty "zadomowił się" powyżej poziomu 4,00/EUR. Zdaniem analityków aprecjacja waluty w najbliższych dniach jest mało prawdopodobna. Inwestorzy w czwartek skoncentrują się raczej na wydarzeniach za granicą, niż na danych z polskiej gospodarki. Dynamika rodzimej produkcji przemysłowej może jednak zainteresować rynek długu, który zinterpretuje dane w kontekście następnej decyzji RPP o wysokości stóp procentowych.

 • Poniedziałek stał pod znakiem bardzo interesujących zmian na rynkach. Jeszcze w końcówce tygodnia krótkoterminowymi faworytami na kolejne dni wydawali się kupujący, którzy zatrzymując indeksy w rejonie maksimów przygotowali sobie bardzo podatny grunt do potencjalnej kontynuacji trendu wzrostowego