• Informacje na temat:

  producenci wódki w polsce

Artykuły na temat: producenci wódki w polsce
 • Holendrzy będą produkować w Opolu elementy do platform wiertniczych

  ...wiodący producenci energii z całego świata. Grupa zatrudnia łącznie ponad tysiąc osób, a swoje oddziały ma również na terenie Wielkiej Brytanii. W Polsce HFG rozpoczęła działalność w 2008 r. Opolska(...) erekcyjnego, znalazło się także kilka zdjęć z terenu budowy, mała butelka wódki i wszystkie nominały polskich monet. Wmurowania aktu erekcyjnego dokonał prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, członek zarządu...

 • Zawodowy kompan do butelki

  ..." - - - - - Producenci i hurtownicy mocnych alkoholi - a także fiskus - mają powody do zmartwienia: sprzedaż mocnych trunków w tym roku znacznie się skurczy, twierdzi "Puls Biznesu". Z danych na koniec listopada(...) konsumentów mogła przejść z zakupami do szarej strefy, która ma już ok. 10 proc. udziałów w polskim rynku wódki. - - - - - Najtańsze mocne trunki, czyli w cenie do 18 zł, przestały być opłacalne po...

 • Polska wódka ma się szansę stać flagowym produktem eksportowym. Potrzebne jednak większe wsparcie promocyjne

  - Sądzę, że przed polskimi producentami wódki otwierają się ogromne możliwości eksportowe, zarówno w Unii Europejskiej, jak i na całym świecie - ocenia Ulrich Adam, dyrektor generalny Spirits Europe. Rynek napojów alkoholowych w Polsce jest wart ok. 57 mld zł, z czego 40 proc. przypada na rynek wyrobów spirytusowych. Branża podkreśla, że polska wódka to produkt z tradycjami i renomą na całym

 • Zapaść w branży spirytusowej. Producenci wódki wciąż odczuwają skutki podwyżki akcyzy

  Polska branża spirytusowa wciąż odczuwa skutki ubiegłorocznej podwyżki akcyzy na wódkę. Sprzedaż tego alkoholu spadła w porównaniu z okresem sprzed wzrostu podatku o ponad 20 proc., a kurczący się rynek skłonił producentów do rozpoczęcia wojny cenowej. Ten rok ma być testem dla kondycji branży. Producenci liczą też na coraz większy eksport.

 • Polska wódka mogłaby być hitem, a jest niewykorzystaną szansą

  Polska wódka mogłaby być hitem eksportowym, jednak z powodu podwyżki akcyzy przed dwoma laty jest niewykorzystaną szansą - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

 • Ciężko odbudować rynek wódki w Polsce

  Szansę dla branży spirytusowej na powrót do poziomów produkcji sprzed podwyżki akcyzy dałoby zmniejszenie obciążeń podatkowych dla napojów spirytusowych - przekonują przedstawiciele polskiej branży spirytusowej.

 • Piwo z Polski zalewa Europę

  Produkty pochodzące z naszych browarów zdetronizowały wódkę, która była dotychczas największym hitem eksportowym.

 • Spór o akcyzę. Piwo w cenie wódki zniechęci młodzież do picia?

  Rządowa agencja chce narzucić wyższe stawki akcyzy na lżejsze alkohole. Ujednolicenie stawki podatku ma ograniczyć dostęp do alkoholu. W konsekwencji wzrosną ceny piwa i wina.

 • Alkohole z Polski nie są doceniane, potrzebne wsparcie dla małego biznesu

  Alkohole z Polski, szczególnie te produkowane przez mniejsze firmy, nie zawsze są doceniane. Szkocka whisky czy francuski koniak są uznawane za alkohole wyrafinowane, podczas gdy rodzime wyroby traktuje się po macoszemu. Kraje, które odpowiednio promują swoje wyroby, osiągają przychody nie tylko ze sprzedaży, ale także np. z turystyki alkoholowej.